Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Mieszko Gogol: W PlusLidze każdy będzie szukał swojej szansy

Michał Mieszko Gogol: W PlusLidze każdy będzie szukał swojej szansy

fot. skra.pl

Chociaż sezon reprezentacyjny trwa w pełni, to większość klubów PlusLigi rozpoczęła już przygotowania do krajowych rozgrywek. Wśród nich jest PGE Skra Bełchatów, którą w przyszłym sezonie poprowadzi Michał Mieszko Gogol. – Byłem w klubie przez tydzień z ośmioma zawodnikami, teraz jest już ich dziewięciu, a wkrótce będzie ich prawdopodobnie nawet dziesięciu. Siatkarze wykonują w tym momencie ze sztabem głównie pracę fizyczną, dotykają sporo piłek. Moim zdaniem wszystko jest przemyślane i dobrze zorganizowane – mówił szkoleniowiec bełchatowskiego zespołu. 

Nowy trener PGE Skry Bełchatów przebywa aktualnie w Arłamowie, gdzie do mistrzostw Europy trenuje reprezentacja Polski. Jego klubowi podopieczni rozpoczęli już natomiast przygotowania do nowego sezonu PlusLigi. – Mam to z tyłu głowy, może nawet bliżej środka. (uśmiech) Tutaj jednak jestem w 100% poświęcony pracy w reprezentacji. Byłem w klubie przez tydzień z ośmioma zawodnikami, teraz jest już ich dziewięciu, a wkrótce będzie ich prawdopodobnie nawet dziesięciu. Siatkarze wykonują w tym momencie ze sztabem głównie pracę fizyczną, dotykają sporo piłek. Moim zdaniem wszystko jest przemyślane i dobrze zorganizowane. Zawsze są jednak takie myśli, kiedy nie jest się na miejscu, co tam się teraz dzieje i człowiek chciałby mieć dużo większą kontrolę nad tymi wydarzeniami, ale wszystko dokładnie przemyśleliśmy ze sztabem i jestem pewien, że po powrocie zastanę drużynę w najlepszej kondycji – ocenił Michał Mieszko Gogol, który przez tydzień był obecny na przygotowaniach drużyny w Bełchatowie. – W pierwszym tygodniu chłopaki naprawdę pracowali bardzo ciężko, było widać w ich oczach dużo ognia i dużo motywacji, więc myślę, że będzie dobrze – zapowiedział trener bełchatowskiego zespołu.Przed szkoleniowcem nowe wyzwanie, bowiem w poprzednich rozgrywkach PlusLigi ekipa z Bełchatowa z pewnością nie osiągnęła oczekiwanego wyniku. – Ja na razie tej presji nie czuję – podkreślał Michał Mieszko Gogol, który wcześniej pracował w innym klubie z bardzo wysokimi aspiracjami, Asseco Resovii. – Zdaję sobie sprawę, że zarówno PGE Skra Bełchatów, jak i Asseco Resovia to są kluby, które zawsze grały o najwyższe cele, zawsze chcą być w czołówce, walczyć o medale i puchary. Ostatni sezon był dla obu klubów słabszy. Trzeba też sobie powiedzieć, że ta liga, to już zupełnie inna liga, którą wszyscy zapamiętali z rywalizacji Skry z Resovią, która przez kilka lat była dość zaogniona. Jest ZAKSA, jest zespół z Warszawy, z Jastrzębia-Zdroju czy z Zawiercia. Jest także ekipa z Radomia czy z Olsztyna, ta zbudowała naprawdę bardzo dobry skład i na pewno będzie się działo w tej lidze – ocenił trener PGE Skry Bełchatów i dodał: – Każdy będzie szukał swojej szansy i zobaczymy, komu się uda.

Dla Michała Mieszko Gogola zespół z Bełchatowa to już kolejny klub, który poprowadzi jako pierwszy szkoleniowiec. Wcześniej trenował Stocznię Szczecin oraz Indykpol AZS Olsztyn. Zanim jednak przeniósł się do Szczecina, był członkiem sztabu szkoleniowego Asseco Resovii Rzeszów. – Ja jestem człowiekiem, który raczej nigdy nie żałuje swoich decyzji. Spędziłem w Rzeszowie fantastyczne pięć lat, w zeszłym sezonie nie było mi dane przyjechać do Rzeszowa, terminarz tak się ułożył, że z pierwszą drużyną nie zdążyłem tu przyjechać, z drugą mecz z Resovią miałem u siebie. Dla mnie Rzeszów jest szczególnym miastem, najdłużej tu pracowałem, a to był akurat bardzo dobry czas, jeśli chodzi o Asseco Resovię, pięć razy graliśmy w finale, trzy razy udało nam się wtedy zdobyć mistrzostwo Polski – wspominał Michał Mieszko Gogol i dodał: – Muszę też powiedzieć, że zostawiłem Rzeszów dla innego szczególnego dla mnie miejsca, dla mojego rodzinnego miasta Szczecina. Wykonując ten ruch nie spodziewałem się, że koniec klubu w Szczecinie będzie taki, jaki był. Tego się nie da przewidzieć, to było ryzyko, które podjąłem. Życie tak czasem nami kieruje, nasze wybory to determinują. Koncentruję się jednak na przyszłości, na tych rzeczach, na które mam wpływ – mówił trener PGE Skry. – Chciałbym, żeby mój klub grał jak najlepiej i żeby reprezentacja grała jak najlepiej – zapowiedział Michał Mieszko Gogol. Zanim szkoleniowiec wróci do pracy w klubie, polską kadrę czekają mistrzostwa Europy, a następnie Puchar Świata. PlusLiga wystartuje dopiero pod koniec października.

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-09-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved