Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Michał Mieszko Gogol: Oczekujemy twardego meczu

Michał Mieszko Gogol: Oczekujemy twardego meczu

fot. Sylwia Lis-Dubiel

– My oczekujemy twardego meczu, spodziewamy się, że to będzie przeciwnik, który postawi nam najwyżej poprzeczkę na tym turnieju i na tę chwilę to będzie najtrudniejszy mecz – powiedział przed poniedziałkowym meczem ćwierćfinałowym asystent trenera reprezentacji Polski Michał Mieszko Gogol.

Reprezentacja Polski jako pierwsza rozpocznie rywalizację o półfinał. W poniedziałkowym ćwierćfinale rywalami biało-czerwonych będą Niemcy. – Rywal myślę, że dobrze znany nam wszystkim. Wielu zawodników gra, czy grało w PlusLidze. Poza tym nasz trener był ich trenerem przez wiele lat i myślę, że świetnie zreferował tę drużynę na odprawie video, także taktycznie jesteśmy dobrze przygotowani. Niemcy to drużyna, która dobrze przyjmuje na tym turnieju. Nie zawsze dobrze atakuje, to był ich główny mankament, trochę falowali w tym elemencie. Potrafią dobrze zagrywać, bardzo dobrze blokować i tu widać rękę Vitala w tym elemencie. Potrafią uformować trójblok Fromm- Böhme-Grozer i to jest ściana, którą rzeczywiście trudno jest sforsować. My oczekujemy twardego meczu, spodziewamy się, że to będzie przeciwnik, który postawi nam najwyżej poprzeczkę na tym turnieju i na tę chwilę to będzie najtrudniejszy mecz – powiedział Michał Mieszko Gogol.Wszystko wskazuje na to, że po raz kolejny reprezentacja prowadzona przez Vitala Heynena będzie miała wsparcie w postaci licznie zgromadzonych kibiców. – Oczywiście nie jest tajemnicą, że są fantastyczni, ale zwłaszcza ta polonia, która tutaj mieszka to są ludzie pełni pasji, energii. Widać wręcz takie namiastki fanatyzmu, dlatego że dla nich być może to jest jedyna możliwość, żeby zobaczyć tę reprezentację w tym momencie walczącą o medal mistrzostw Europy. To są ludzie, którzy tutaj mieszkają, pracują i nie jest im łatwo się przemieszczać czy jeździć na mecze Ligi Narodów czy jakichkolwiek innych naszych spotkań. Dla tych ludzi to są wręcz wzruszające chwile. My tutaj widzieliśmy ogrom takich sytuacji zarówno w hali jak i przed halą, gdzie ludzie naprawdę podchodzili do nas bardzo emocjonalnie – przyznał asystent trenera Heynena. – Widać u tych ludzi po pierwsze pasję a po drugie nostalgię za naszą ojczyzną. Jest to bardzo ciekawe doświadczenie i przeżycie. Z naszej strony strasznie się cieszymy, że możemy dać tym ludziom tyle radości, wiary, bo czynimy ich tutaj za granicą dumnych, że są Polakami – dodał.

Tegoroczne mistrzostwa Europy rozgrywane są w czterech krajach – w każdym z nich odbędzie się jeden mecz ćwierćfinałowy. Półfinały rozegrane zostaną w Paryżu i Lubljanie (do Słowenii udadzą się Polacy, jeśli wygrają z Niemcami), zaś spotkania o medale odbędą się w Paryżu 28 (o 3. miejsce) i 29 (finał) września. – Przez przypadek oglądałem ranking CEV i widziałem w nim 47 drużyn a na mistrzostwach są 24, czyli mamy ponad połowę drużyn, które są w rankingu europejskim na mistrzostwach. Nie wiem czy to normalne – stwierdził Gogol. – Myślę, że to trwa za długo, zwłaszcza, że mamy w tym roku cztery imprezy. Ta zawsze trwała 10-12 dni a nagle jest rozciągnięta do 2,5 tygodnia. To jest jedna rzecz. Nie chcę wybiegać za daleko myślami, bo na razie jesteśmy w Apeldoorn i czeka nas tu ciężki mecz. Samo podróżowanie i zmiany hali nie są dla nas problemem. Jest wiele imprez, nawet zeszłoroczne mistrzostwa świata, czy Puchar Świata, które są skonstruowane podobnie i trzeba być do tego przygotowanym. Hala w Lubljanie jest bardzo ładna i na pewno chcielibyśmy ją odwiedzić – zakończył.

źródło: opr. własne, Polska Siatkówka

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-09-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved