Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Mieszko Gogol o przygotowaniach Espadonu Szczecin

Michał Mieszko Gogol o przygotowaniach Espadonu Szczecin

fot. Karolina Koster

Już 1 sierpnia siatkarze i sztab szkoleniowy Espadonu Szczecin spotkają się i rozpoczną przygotowania do nowego sezonu. Podopieczni Michała Gogola mają w planach także serię sparingów m.in. w Lubinie i Radomiu, zmierzą się także z zespołami zagranicznymi, jak mistrz Niemiec – Berlin Recycling Volleys. – Wierzę w to, że możemy walczyć o każdy set i punkt z każdym, podobnie jak w rundzie rewanżowej ubiegłego sezonu. Osobiście chciałbym, żebyśmy poprawili 12. miejsce z zeszłego sezonu i może pokusili się o jakieś niespodzianki – przyznaje szkoleniowiec drużyny ze Szczecina.

Na kiedy zaplanowany został pierwszy trening zespołu i nad czym będziecie się głównie skupiać w tej pierwszej fazie przygotowań?

Michał Mieszko Gogol: –  Spotkamy się 1 sierpnia w szczecińskiej Azoty Arenie i omówimy sobie cały program przygotowań na najbliższe dwa miesiące. Pierwsze 4 dni to będą głównie testy medyczne, wydolnościowe i badania. Kolejne dwa tygodnie to ciężka praca fizyczna, połączona z elementami siatkówki. Od 3. tygodnia bierzemy się ostro za nasz system gry i technikę indywidualną. Ponadto mniej więcej od 5. tygodnia zaczniemy grać mecze kontrolne i nadal trenować normalnym rytmem.Czy wszyscy zawodnicy poza oczywiście Eemim Tervaportim, który przygotowuje się do mistrzostw Europy, i będącym po zabiegu operacyjnym Adrianem Mihułką będą dostępni już od samego początku przygotowań?

– Praktycznie poza Adrianem i Eemim zaczniemy w komplecie. Adrian dochodzi do siebie dużo szybciej, niż się spodziewaliśmy, co znacznie przyspieszy jego wejście w sezon.

Kiedy będziecie mogli po raz pierwszy sprawdzić swoją dyspozycję podczas meczów sparingowych i jakie gry kontrolne z waszym udziałem są zaplanowane na chwilę obecną?

– Wiele spotkań jest jeszcze w fazie aranżacji. 6-7 września zagramy w Memoriale Jana Rutyńskiego w Lubinie, a 15-17 wystąpimy na turnieju w Radomiu. Z racji naszego położenia geograficznego łatwiej będzie nam też o sparingi z drużynami zagranicznymi. Nawiązaliśmy ciekawą współpracę z trenerem Berlin Recycling Volleys – Lukiem Reynoldsem i czeka nas mecz towarzyski w Berlinie – na tę chwilę jeden. Dostaliśmy również bardzo atrakcyjne zaproszenie z Roeselare, z którego chcemy skorzystać. Czeka nas kilka naprawdę ciekawych spotkań z silnymi rywalami.

Czy fakt, iż Szczecin będzie areną mistrzostw Europy, w jakikolwiek sposób wpłynął na wasze plany przygotowań?

– Wpływa znacząco, ponieważ główna płyta boiska jest wyłączona przez tydzień na rzecz ME. Na szczęście mamy młody, zdolny sztab ludzi i znaleźliśmy już sposób jak sobie z tym poradzić. Chwilę pocierpimy, ale mamy wreszcie wielką, reprezentacyjną siatkówkę w Szczecinie, a to powód do ogromnej radości.

Skład na sezon 2017/2018 jest znany, czy podczas pracy nad budową zespołu wszystko przebiegło tak, jak sobie to zaplanowaliście i jak oceniłbyś zmiany dokonane w drużynie?

Okres budowy drużyny był dość burzliwy i przyznam szczerze, że nie do końca zrealizowaliśmy wszystkie wcześniej zamierzone cele. Bardzo się cieszę, że szybko zakontraktowaliśmy Eemiego, bo wiem, co potrafi i o ile jest w stanie podnieść jakość całej naszej drużyny w ataku. Mamy skład oparty na solidnych fundamentach, a ci ludzie, którzy podjęli rękawicę, mają swoje ambicje, chcą ciężko pracować i są gotowi na siatkarską wojnę. Bardzo się cieszę, że są z nami. Wracając do samej budowy, odmówiło nam około 10-12 zawodników, głównie zagranicznych. Czasem chodziło o pieniądze, a czasem nie. Nie ma się co dziwić, bo wciąż jesteśmy młodym klubem, a ja młodym, niedoświadczonym trenerem i nadal musimy wypracowywać swoją markę w Polsce i Europie. Co ciekawe odniosłem wrażenie, że najbardziej hermetycznie zamknięty, wręcz strzeżony był dla nas rynek włoski. Na ten moment mamy na razie bodajże jeden transfer z Serie A do Polski (Torres). Sezon temu tych ruchów było ok. 8-9. Myślę, że PlusLiga też musi o siebie zawalczyć pod wieloma względami. Trzeba mocno wspierać nasze kluby, które zagrają na arenie europejskiej, niezależnie od poczynań klubów z innych lig.

Jakie są wasze oczekiwania względem nowego sezonu?

Boisko brutalnie weryfikuje wszystkie oczekiwania. My skupimy się na sobie i dobrej siatkówce. Wierzę w to, że możemy walczyć o każdy set i punkt z każdym, podobnie jak w rundzie rewanżowej ubiegłego sezonu. Osobiście chciałbym, żebyśmy poprawili 12. miejsce z zeszłego sezonu i może pokusili się o jakieś niespodzianki. Łatwo o to nie będzie. Mamy też dużo pokory po naszej zeszłorocznej „wielkiej ucieczce”. Liga będzie bardzo ciekawa i bardziej wyrównana niż rok temu. Boisko nas zweryfikuje.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-07-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved