Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Mieszko Gogol nowym trenerem PGE Skry

Michał Mieszko Gogol nowym trenerem PGE Skry

fot. skra.pl

W sezonie 2019/2020 pierwszy zespół PGE Skry poprowadzi Michał Mieszko Gogol. Nowy szkoleniowiec dobrał również swoich najbliższych współpracowników, którzy będą mu pomagać w pracy w zespole dziewięciokrotnego mistrza Polski.

34-letni Michał Mieszko Gogol swoją przygodę z siatkówką rozpoczynał jako zawodnik w Maratonie Świnoujście, a następnie grał w Morzu Szczecin (2004-2008). Z czasem poświęcił się jednak pracy trenerskiej, a w latach 2008-2011 został drugim szkoleniowcem AZS Częstochowa. Nowy trener PGE Skry pracował również jako statystyk w Asseco Resovii (2011-2016), po czym został drugim trenerem młodzieżowej reprezentacji Polski do lat 23. Z czasem Gogol został również pierwszym trenerem, w drużynie Stoczni Szczecin (2016-2018), gdzie wcześniej pełnił rolę asystenta. Ostatnio prowadził natomiast Indykpol AZS Olsztyn i jest drugim trenerem seniorskiej reprezentacji Polski. Mimo że będzie najmłodszym trenerem w PlusLidze, swoim koncie ma m.in. trzy mistrzostwa kraju, był także w sztabie szkoleniowym podczas mistrzostw świata 2014 i 2018, w których Polska zdobywała złoty medal.– Od dłuższego czasu obserwujemy pracę Michała i uważam, że to jeden z najbardziej perspektywicznych polskich trenerów młodego pokolenia. Jednocześnie ma już sporo doświadczenia, bo od wielu lat pracuje na boiskach Polskiej Ligi Siatkówki, czy to w roli statystyka czy pierwszego trenera. Jest także asystentem trenera Vitala Heynena w reprezentacji Polski i stwierdziliśmy, że poradzi sobie z odpowiedzialnością i presją, jaka spotka go przy prowadzeniu zespołu PGE Skry Bełchatów. Oczekiwania są duże, ale wierzę, że Michał jako dobry, polski trener, jest gotowy do tego wyzwania i na pewno sobie poradzi z tym zadaniem – mówił Konrad Piechocki, prezes PGE Skry.

– Objęcie przeze mnie pierwszego zespołu PGE Skry to dla mnie duże wyróżnienie, ale jednocześnie zdaję sobie sprawę, jak duża odpowiedzialność spadnie na moją osobę. Wiem, że czeka mnie, jak i cały sztab dużo pracy do wykonania. Jestem jednak pozytywnie nastawiony. Nie boję się nowych wyzwań, a przede mną już dwunasty sezon na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce i liczę na to, że z tak utytułowanym klubem jak PGE Skra będziemy osiągać dalsze sukcesy – powiedział nowy trener bełchatowskiej drużyny.

Asystentem Gogola będzie doskonale znany w PGE Skrze Radosław Kolanek, który najpierw był siatkarzem bełchatowskiego klubu (2007-2010), a ostatnio prowadził zespół juniorów. Przypomnijmy, że w sezonie 2017/2018 pod wodzą Kolanka młodzieżowa drużyna PGE Skry wywalczyła mistrzostwo Polski, co było ogromnym sukcesem. – Szansa, którą otrzymałem, z pewnością pokazuje mi, że obrana do tej pory droga była właściwa i warto było nią podążać. Jestem bardzo szczęśliwy, że takie zadanie zostało mi powierzone w klubie i zrobię wszystko, by pomóc w pracy trenerowi oraz całemu sztabowi i wspólnie osiągnąć to, co sobie założymy. Czekałem na tego typu wyzwanie i już nie mogę się doczekać, aż będziemy mogli zacząć pracę – mówił Kolanek.

Z kolei nowym trenerem przygotowania fizycznego będzie Maciej Michalik, który współpracował z trenerem Gogolem w Stoczni Szczecin. Fizjoterapeutami pozostaną Tomasz Kuciapiński i Tomasz Pieczko, a statystykiem PGE Skry wciąż będzie Robert Kaźmierczak. – Jest mi niezmiernie miło być częścią PGE Skry Bełchatów. Wierzę w to, że wspólnie z tak doświadczonymi zawodnikami i wsparciu równie doświadczonego sztabu szkoleniowego jesteśmy w stanie osiągnąć maksimum możliwości, jakie daje zespół. W Bełchatowie panuje znakomita atmosfera, którą miałem okazję poznać grając mecze, a tworzą ją bez wątpienia świetni ludzie pracujący w klubie oraz niesamowita rzesza fanów zapełniająca trybuny hali. Jestem przekonany, że najbliższy sezon będzie dla nas pełen sukcesów – mówił Michalik.

Przygotowania do nowego sezonu PGE Skra rozpocznie na początku sierpnia.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLiga

źródło: skra.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-06-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved