Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Michał Mieszko Gogol: Z Francuzami szykujemy się na ciężką batalię

Michał Mieszko Gogol: Z Francuzami szykujemy się na ciężką batalię

fot. Klaudia Piwowarczyk

Na drugim miejscu zakończyli XVII Memoriał im. Huberta Jerzego Wagnera reprezentanci Polski. W trzecim dniu rozgrywek Biało-Czerwoni nie mieli większych problemów z pokonaniem najsłabszej drużyny tego turnieju – ekipy Finlandii. W spotkaniu tym szansę na zaprezentowanie się dostali zmiennicy, którzy pokazali się z dobrej strony. Za tydzień najważniejsze mecze przed naszą reprezentacją, a mianowicie turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich w Tokio.

O podsumowanie całego turnieju pokusił się drugi trener Polaków – Michał Mieszko Gogol: – Wniosek po tych trzech spotkaniach jest taki, że nasza gra idzie cały czas do góry. Pewnie wszyscy będą wypominali nam przegrany mecz z Brazylią, bo większość liczyła na naszą wygraną w trzech spotkaniach, ale zwracam uwagę, że ekipa Canarinhos zagrała w piątek na bardzo wysokim poziomie – powiedział.Wskazał też jakie dostrzega mankamenty w grze swoich podopiecznych. – Jeżeli chodzi o naszą grę to cały czas faluje nam zagrywka. Wiemy, że im bardziej będziemy wypoczęci to ten element powinien wyglądać lepiej, zwłaszcza zagrywając z wyskoku. Drugą sprawą jest zbilansowanie naszych rozwiązań w ataku. Przeciwko Brazylijczykom z tym atakiem było różnie, bo nasi przeciwnicy byli bardzo dobrze przygotowani taktycznie. Myślę, że chcieli się zrewanżować za pojedynki z Chicago i u nas w domu im się to udało – analizował asystent Vitala Heynena. Podczas Turnieju w Gdańsku rozegrane zostaną trzy spotkania w ciągu trzech dni. Dobre dysponowanie siłami zawodników może mieć decydujące znaczenie, o czym zdaje się wiedzieć Gogol. – Poza tym bardzo duże znaczenie będzie też miało przygotowanie fizyczne, gdyż mamy do rozegrania trzy mecze. Zarządzanie siłami naszymi fizycznymi będzie też ważnym elementem – dodaje.

Przed kadrowiczami dwa dni odpoczynku. Do treningów powrócą we wtorek już w Trójmieście, gdzie będą doszlifowywać swoje umiejętności. Nad czym będą się skupiać najbardziej? – W Gdańsku będziemy trenowali przez trzy dni i będą to trzy główne treningi. Podczas nich chcielibyśmy popracować nas swoim zgraniem, ale także będziemy już wdrażać pewne elementy, które będziemy stosować pod poszczególnych naszych rywali – powiedział Gogol. Nie tylko Polacy rozgrywają mecze sparingowe. Efektowne zwycięstwa Francuzów nad Amerykanami nie uszły uwadze naszym szkoleniowcom: – Oglądaliśmy już mecze Francuzów ze Stanami Zjednoczonymi, gdyż posiadamy te nagrania i wiemy jak Trójkolorowi grali. Wyglądali bardzo dobrze. Wygrali dwa spotkania z USA, które stały na przyzwoitym poziomie, momentami bardzo dobrym, więc szykujemy się na ciężką batalię – stwierdził. Mając na uwadze intensywność grania pozostaje pytanie, czy pod względem fizycznym Biało-Czerwoni będą przygotowani na 100%. – Nikt nie wie jak będziemy wyglądali po tych trzech dniach, ale wierzymy, że będziemy w dobrej formie fizycznej – zakończył.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved