Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Michał Mieszko Gogol: Duża grupa zawodników dostanie swoją szansę

Michał Mieszko Gogol: Duża grupa zawodników dostanie swoją szansę

fot. Klaudia Piwowarczyk

Reprezentacja Polski przygotowuje się do startu w Siatkarskiej Lidze Narodów 2018. Biało-czerwoni mają już za sobą towarzyski mecz z Kanadą. Drugie zamknięte spotkanie tych drużyn zostanie rozegrane w niedzielę, a trzecie otwarte dla publiczności w poniedziałek w Opolu. – Siatkarska Liga Narodów będzie poligonem doświadczalnym dla naszego zespołu, ale nie zwalnia to nikogo z grania o wynik. Chcielibyśmy bardzo zagrać w finale Ligi Narodów – powiedział Michał Mieszko Gogol, asystent trenera reprezentacji Polski.

Jak pana wrażenia po pierwszym oficjalnym meczu reprezentacji Polski w katowickim Spodku?Michał Mieszko Gogol: – To było miłe przeżycie. Wróciłem do kadry narodowej po pięciu latach. Dla mnie nie jest to nowa sytuacja. Staram się przede wszystkim pomagać zawodnikom i trenerowi. Na tym się koncentruję.

Jak w takim razie ocenia pan towarzyskie spotkanie Polski z Kanadą?

– To było bardzo nerwowe spotkanie. Myślę, że dla niektórych było to duże przeżycie emocjonalnie. Mieli okazję zagrać przed wspaniałą publicznością i to jeszcze w Spodku. W składzie było kilku debiutantów. Myślę, że nerwy zjadły nas na początku pierwszego seta, a potem jak zmieniła się szóstka, to na początku trzeciej partii. Możemy mówić o bliźniaczej sytuacji. Szkoda tego spotkania. Niestety do dziesiątego punktu popełniliśmy sporo błędów, co nie pozwalało nam wygrać tych setów. Wynik w każdym razie jest bodźcem do dalszej pracy. Ostatnio dużo pracowaliśmy nad system blok-obrona i cały czas jest on do poprawy. Nie do końca sprzedaliśmy podczas tego meczu to, co wychodziło nam na treningach. Spisuję to na poczet emocji i nerwów. Dobrze, że przed oficjalnymi meczami Ligi Narodów mamy świetną okazję zagrać przed tak wspaniałą publicznością i pod taką presją.

Za niemal równy tydzień to właśnie w Spodku rozegracie pierwszy mecz Siatkarskiej Ligi Narodów. Waszym przeciwnikiem będzie reprezentacja Korei.

– Dokładnie tak. Myślę, że dzięki spotkaniom z Kanadą będziemy mądrzejsi.

Podczas sobotniego meczu zagrali wszyscy zawodnicy zgłoszeni do meczowej czternastki. Podczas towarzyskiego spotkania takie rotacje składem są w pełni uzasadnione. Trudno chyba wskazać konkretną szóstkę, którą będziecie zaczynać mecze?

– Oczywiście, że tak. Może zdarzyć się tak, że jeszcze długo nie będzie żelaznej szóstki. Trener zapowiadał już, że podczas Ligi Narodów praktycznie,co turniej będą zachodziły czasami mniejsze, a czasami większe zmiany w składzie reprezentacji. Myślę, że bardzo duża grupa zawodników dostanie swoją szansę gry.

Siatkarska Liga Narodów będzie swego rodzaju poligonem doświadczalnym dla tej drużyny przed mistrzostwami świata?

– Tak, będzie poligonem, ale nie zwalnia to nikogo z grania o wynik. Chcielibyśmy bardzo zagrać w finale Ligi Narodów. Jednak jest to taki moment sezonu, w którym wielu zawodników będzie sprawdzanych.

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2018-05-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved