Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Mieszko Gogol: Byliśmy agresywni i ofensywni

Michał Mieszko Gogol: Byliśmy agresywni i ofensywni

fot. Klaudia Piwowarczyk

Od początku było wiadomo, że olsztynian w Jastrzębiu-Zdroju czeka bardzo trudne starcie, a to rywale są jego faworytami. Mecz okazał się rzeczywiście wymagający, ale to akademicy zakończyli go zwycięstwem, zabierając do Olsztyna dwa punkty. – Nie byliśmy zachowawczy, nie kalkulowaliśmy, tylko naprawdę pokazaliśmy dobrą siatkówkę, a Marcel Lux zagrał chyba swój najlepszy mecz w sezonie – mówił po wygranej zadowolony Michał Mieszko Gogol.

Mecz jastrzębian z AZS-em mógł podobać się kibicom. Nie brakowało walki, emocji, a spotkanie zakończyło się dopiero po pięciosetowej potyczce. W samej jego końcówce było nerwowo i bardzo ciekawie. Jak przyznaje szkoleniowiec akademików, w najważniejszych momentach nie dał ponieść się emocjom. – Byłem skupiony na tym, co możemy jeszcze zrobić i jak reagować, ponieważ mieliśmy jeszcze jeden czas i jeden challenge. Natomiast mieliśmy dobre ustawienia w końcowej fazie seta, więc tak naprawdę wiedziałem, że prędzej czy później tę pierwszą akcję musimy dobrze wyprowadzić. Był to wybitny mecz, jeśli chodzi o poziom emocji, ale także jeśli chodzi o poziom siatkarski. Wcale nie było tak dużo błędów, były długie wymiany, mocne strzały na zagrywce, więc wydaje mi się, że było naprawdę fajne widowisko – ocenił mecz Gogol.Trener Indykpolu AZS-u zdradził jedno z założeń taktycznych na to spotkanie. – Celowaliśmy we Fromma, ale Popiwczak z Lyneelem pokrywają bardzo dużą część boiska, więc tak naprawdę ciężko też czasami w niego trafić. Cieszę się, że byliśmy w końcu agresywni i ofensywni. Nie byliśmy zachowawczy, nie kalkulowaliśmy, tylko naprawdę pokazaliśmy dobrą siatkówkę, a Marcel Lux zagrał chyba swój najlepszy mecz w sezonie – chwalił swojego zawodnika, który zagrał świetne spotkanie, mimo że wcześniejszego nie może zaliczyć do udanych. – W Bydgoszczy został dość szybko zmieniony, bo widziałem, że tam nie  był do końca mentalnie w grze, ale teraz pokazał się ze świetnej strony, także w elemencie przyjęcia. W ostatnich dwóch miesiącach Marcel znacznie poprawił przyjęcie, zresztą jak cała nasza drużyna. Dzięki temu wytrzymaliśmy bombardowanie Jastrzębskiego Węgla takimi falami aż do tie-breaka, w którym rywale byli już trochę zmęczeni i nie zagrywali tak regularnie, jak wcześniej – stwierdził Michał Mieszko Gogol.

Marcel Lux w całym meczu zdobył 19 punktów, 16 atakiem przy 44% skuteczności, jeden blokiem  i dwa zagrywką. – Uczucie jest fajne, ale ważniejsze jest to, że wygraliśmy na terenie Jastrzębskiego Węgla. Nie zawsze się to udaje, jestem bardzo zadowolony, że wygraliśmy. Im bliżej końca sezonu, tym czuję się coraz lepiej, pewniej. W zagrywce mam jeszcze pewne rzeczy do poprawienia i pracuję nad tym na każdym treningu. Jestem zadowolony, że w trudnym momencie udało mi się zagrać dobrze zagrywką – podsumował przyjmujący Indykpolu AZS, który po meczu odebrał swoją pierwszą w karierze statuetkę MVP.

źródło: indykpolazs.pl, inf. własna, Radio UWM FM

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-02-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved