Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michal Masny zawodnikiem Lotosu Trefla

Michal Masny zawodnikiem Lotosu Trefla

fot. Izabela Kornas

Wieloletni rozgrywający Jastrzębskiego Węgla zmienia otoczenie. Według informacji Strefy Siatkówki Michal Masny – były reprezentant Słowacji – ze Śląska przeniesie się nad polskie morze i od nowego sezonu będzie bronić barw Lotosu Trefla Gdańsk, czwartego klubu ostatnich rozgrywek PlusLigi. Będzie to jego piąty polski klub w karierze.

Do polskiej ligi Masny trafił w 2007 roku, a przygodę z nią rozpoczął w Płomieniu Sosnowiec. Następnie po roku Słowak przeniósł się do ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, w której spędził dwa sezony. Kolejne trzy spędził w Delekcie Bydgoszcz – następnym klubie w swojej karierze.Michal Masny ostatnie trzy sezony spędził w Jastrzębskim Węglu, z którym sięgnął w Ankarze po brąz Ligi Mistrzów, a także w tym samym sezonie po brąz mistrzostw Polski. Przed minionym sezonem, ze względu na problemy jastrzębskiego klubu i liczne zmiany, jakie w nim zaszły, słowacki rozgrywający mógł rozwiązać obowiązujący kontrakt i podobnie jak Michał Łasko opuścić klub. Masny zdecydował się zostać i jak się okazało, był najmocniejszym punktem zespołu. Jego doświadczenie pozwoliło umiejętnie kierować grą młodego zespołu, a sama drużyna spisywana na początku „na pożarcie” w jego trakcie pokazywała się wielokrotnie z dobrej strony.

Świetny sezon słowackiego rozgrywającego nie uszedł uwadze dużo silniejszych klubów i jak dowiedziała się Strefa Siatkówki, od nowego sezonu Michal Masny będzie bronił barw czwartego zespołu PlusLigi – Lotosu Trefl Gdańsk. Jak na razie klub nie potwierdził tej informacji. Wcześniej Lotos Trefl zainteresowany był też Lukasem Kampą, rozgrywającym Cerrad Czarnych Radom, jednak do tych konkretnych rozmów w tym wypadku nie doszło.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-05-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved