Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Masny zawodnikiem Aluronu Virtu Warty Zawiercie

Michał Masny zawodnikiem Aluronu Virtu Warty Zawiercie

fot. Klaudia Piwowarczyk

Słowak Michał Masny rozgrywającym Aluronu Virtu Warty Zawiercie. Nowy Jurajski Rycerz związał się dwuletnim kontraktem z klubem. Masny to jeden z najbardziej charyzmatycznych oraz wiodących rozgrywających w rozgrywkach PlusLigi. Współpracował już w swojej karierze z trenerem Markiem Lebedewem, dzięki czemu znają się bardzo dobrze i mają do siebie zaufanie.

Ich drogi spotkały się w sezonie 2015/2016 w Jastrzębskim Węglu. – To jeden z najlepszych rozgrywających w całej PlusLidze – ocenia go trener Mark Lebedew. – Jest świetnym liderem oraz zawodnikiem. Dzięki jego doświadczeniu pomaga młodszym zawodnikom rozwijać się. Śmiało można powiedzieć, że na parkiecie będzie moim asystentem – kończy trener Lebedew.Jednak zanim dotarł do naszego kraju, przez dłuższy czas występował u naszych południowych sąsiadów. Jest wychowankiem Stavbaru Żilina, z którego w 2000 roku na dwa sezonu powędrował do Lokomotivu Zvolen. Po dwóch latach spędzonych w Zvoleniu wrócił na dwa sezony do swojego macierzystego klubu. Następnym przystankiem Miśkina była Austria, gdzie wywalczył wicemistrzostwo kraju z Hypo Tirol Innsbruck. Po sezonie gry w kraju Mozarta otrzymał pierwsze powołanie do reprezentacji Słowacji. W sumie wystąpił w niej 195 razy, a przez większość spotkań był jej kapitanem. Z Innsbrucku trafił do czeskiego Chance Odolena Vody, z którym zdobył mistrzostwo Czech. I ostaniem przystankiem przed naszym krajem był inny czeski klub VK Ferram Opava.

Na polskiej ziemi Masny pojawił się po raz pierwszy w 2007 roku w stolicy Zagłębia Dąbrowskiego, w Płomieniu Sosnowiec. Następne dwa sezony spędził w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle, skąd przeniósł się na trzy lata do Delecty Bydgoszcz (dzisiejsza Łuczniczka). Największe sukcesy w Polsce świętował z Jastrzębskim Węglem. W sezonie 2013/2014 zdobył brązowy medal mistrzostw Polski oraz brązowy krążek Ligi Mistrzów. W tym klubie partnerem Michała był atakujący Jurajskich Rycerzy, Mateusz Malinowski.

Przed sezonem 2016/2017 zmienił pracodawcę i przeniósł się nad polskie morze do Lotosu Trefla Gdańsk. Nad Wybrzeżem spędził jeden sezon i w ostatnim sezonie kreował grę oraz był kapitanem Cuprum Lubin. W zeszłym sezonie zdobył pięć statuetek MVP, a swojej nowej drużynie w szczególności w pierwszym spotkaniu dał się we znaki z pola zagrywki. Michał zdobył pięć asów, co aktualnie jest jego najlepszym rezultatem w historii występów na parkietach PlusLigi.

Oprócz nagród drużynowych zdobywał wyróżnienia indywidualne. Dwukrotnie został ogłoszony najlepszym siatkarzem Słowacji, również dwa razy został wybrany najlepszym rozgrywającym Ligi Europejskiej. Ostatnim jego wyróżnieniem jest nagroda najlepszego rozgrywającego Pucharu Polski w 2014 roku.

Zobacz również: 
Karuzela transferowa PlusLigi w sezonie 2018/2019

 

źródło: aluronvirtu.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-05-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved