Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michal Masny: W tym sezonie może być troszkę trudniej

Michal Masny: W tym sezonie może być troszkę trudniej

fot. plusliga.pl

– Na pewno gospodarze grali bardzo dobrze, szczególnie zagrywką, ale my musimy troszeczkę inaczej wyjść na taki mecz – w takim stylu jak w trzecim secie i trzeba nauczyć się takich rzeczy – mówił po meczu z Resovia Michal Masny. – Mamy dużo młodych zawodników, którzy muszą grać i jeszcze sporo pracy przed nimi – dodał rozgrywający Trefla Gdańsk.

W trzecim secie na Podpromiu grał już zupełnie odmieniony Lotos. Czyżby padły w szatni w trakcie tej 10-minutowej przerwy jakieś mocne słowa?Michal Masny:Nie, nic z tych rzeczy. Już w trakcie dwóch pierwszych setów mówiliśmy sobie, jak musimy grać, jak to ma wyglądać itd., a po prostu to nie poskutkowało. Później po tej przerwie zaczęliśmy po prostu troszeczkę lepiej zagrywać. Rywale mieli nieco problemów w przyjęciu. Wiadomo, że jak się gra tylko wysoką piłką, to nawet najlepsze zespoły mają kłopoty. Oprócz zagrywki nieźle zagraliśmy w kontrze. Na przyjęciu też nie robiliśmy już wielu błędów. Tak więc na tę naszą dobrą grę złożyło się wiele rzeczy.

Do połowy czwartego seta pachniało niespodzianką, ale kilka roszad w składzie Asseco Resovii sprawiło, że faworyt wrócił na swoje tory.

Rywale mają praktycznie dwa bardzo mocne składy. Jeżeli Bartek Lemański nie radził sobie w bloku, to wychodzi Marcin Możdżonek i pomaga w tym elemencie. W takim meczu musimy jednak próbować grać swoje. Jeżeli będzie tak jak w trzecim secie, to super, a jak się jednak nie uda wygrać i rywal będzie lepszy, to trudno.

Przez ostatnie dwa sezony Lotos Trefl był w czołówce. Czy teraz też macie takie medalowe aspiracje?

Niby na początku takie były, ale skład się troszeczkę zmienił, mamy więcej młodzieży w zespole i zobaczymy, jak to będzie. Na pewno będziemy chcieli walczyć, żeby być w czołowej czwórce, ale w tym sezonie może być z tym troszkę trudniej.

Rozmawiał Rafał Myśliwiec – więcej w Przeglądzie Sportowym

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-10-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved