Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Masny: Trzeba być cierpliwym

Michał Masny: Trzeba być cierpliwym

fot. Klaudia Piwowarczyk

Ostatnie tygodnie nie są najlepsze dla zawodników Aluronu Virtu CMC Zawiercie. Zespół zaliczył w niedzielę trzecią porażkę z rzędu, wyraźnie przegrywając z PGE Skrą Bełchatów. Mimo klęski drużyna widzi małe plusy w stosunku do poprzednich przegranych. – Jest trochę pozytywów, gdyż nasza energia na boisku wyglądała lepiej, niż w dwóch poprzednich porażkach – powiedział Dominik Kwapisiewicz.

„Jurajscy Rycerze” jechali do Bełchatowa po dwóch dotkliwych porażkach przed własną publicznością. Przyjezdni chcieli zmazać plamę, lecz okazało się, że Skra była w niedziele świetnie dysponowana, toteż pewnie zainkasowała ona zwycięstwo. Mimo wysokiej porażki członkowie zespołu z Zawiercia znaleźli kilka mniejszych plusów w swej postawie. – Walki nam nie zabrakło. Było jej nawet więcej, niż w poprzednich dwóch spotkaniach, w których musieliśmy walczyć sami ze sobą. Ze Skrą wyglądało to inaczej, lecz nie wystarczyło na taki zespół. Rywale bardzo dobrze zagrywali, przez co mieliśmy spore problemy w przyjęciu i ataku. Jest troszkę poprawa od poprzedniego spotkania i choć to dziwnie brzmi, jest jakiś progres – stwierdził Michał Masny. Na pewno mamy mały dołek, co jest jednak rzeczą normalną. Jest trochę pozytywów, gdyż nasza energia na boisku wyglądała lepiej, niż w dwóch poprzednich porażkach na naszym boisku – dodał II trener, Dominik Kwapisiewicz.Ogólnie Aluron Virtu CMC nie prezentuje jednak formy, do której drużyna przyzwyczaiła fanów rok temu. Na razie jednak zespół nie umie znaleźć recepty na poprawę gry. – Gdyby dało się odpowiedzieć, dlaczego tak się dzieje i nasza gra wygląda gorzej, już dawno byśmy to naprawili. Trzeba po prostu ciężko pracować i to samo przyjdzie. Nie zapomnieliśmy, jak się gra w siatkówkę. Coś nam delikatnie nie wychodzi, może to kwestia sił, może treningu, trudno to stwierdzić. Trzeba być cierpliwym, ciężko pracować i nie przejmować się jednym, czy drugim meczem, który nam nie wyszedł. Narzekanie nic nam nie da – stwierdził Masny.

Być może przed zawiercianami czas na bardziej pozytywne emocje. Virtu CMC w środę zmierzy się bowiem z Hebdarem Pazardżikiem w Pucharze Challenge. Dla klubu będzie to debiut w europejskich pucharach. – Teraz powinniśmy skupić się na meczu z Pucharze Challenge, który jest bardzo ważny dla miejscowego środowiska siatkarskiego, dla wielu zawodników i dla mnie, gdyż pierwszy raz będę brał udział w pucharach. Tylko ten mecz powinien być w naszych głowach. Mam nadzieję, że będzie on trampoliną do tego, by wrócić na właściwe tory – rzekł Kwapisiewicz.

 

źródło: inf. prasowa, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-12-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved