Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michal Masny: Staramy się robić w meczach to, co wykonujemy na treningach

Michal Masny: Staramy się robić w meczach to, co wykonujemy na treningach

fot. Sylwia Lis-Dubiel

– Graliśmy lepiej i na większym spokoju niż u siebie z Chemikiem Bydgoszcz. Takie są mecze, że jeden gra się trochę lepiej, a drugi gorzej, ale najważniejsze jest to, że wygrywamy. W meczu w Rzeszowie był pomysł, żeby wyjść na boisko z taką pozytywną energią i to nam służyło – mówił po zwycięstwie 3:0 nad Asseco Resovią rozgrywający Aluronu Virtu Warty Zawiercie, Michał Masny. 

Macie patent na Asseco Resovię. Rozpoczęliście sezon od wygranej 3:2, choć przegrywaliście w tie-breaku 6:12, a od tamtego meczu zaczęło się całe zło zespołu z Rzeszowa. Teraz efektowne 3:0, które jest z kolei już gwoździem do trumny dla rywali…Michał Masny: – Nie myślę, że mamy jakiś patent na Asseco Resovię Rzeszów. Staramy się robić w meczach to, co wykonujemy na treningach i grać jak najlepiej. Na razie nam to wychodzi – nie tylko przeciwko Resovii, ale też z innymi rywalami.

Od samego początku meczu na Podpromiu prezentowaliście dużą pewność siebie i chyba nawet ta wygrana przyszła nieco łatwiej niż w ub. środę z Chemikiem Bydgoszcz?

– Można tak powiedzieć, po tym jak to na Podpromiu wyglądało. Graliśmy lepiej i na większym spokoju niż u siebie z Chemikiem Bydgoszcz. Takie są mecze, że jeden gra się trochę lepiej, a drugi gorzej, ale najważniejsze jest to, że wygrywamy. W meczu w Rzeszowie był pomysł, żeby wyjść na boisko z taką pozytywną energią i to nam służyło.

Rywale cały czas byli w pogoni za wami, kilka razy osiągali nawet kilkupunktową przewagę, ale po waszej stronie nie było nerwów, co zaowocowało szybkim odrabianiem strat.

– Cały czas konsekwentnie robiliśmy to, co w tych poprzednich akcjach. Resovia też potrafi grać w siatkówkę i nie możemy mówić, że nam będzie wszystko wychodziło, a oni się „położą” przed nami. Parę piłek im wyszło albo nam nie wyszło, ale to jest akurat normalne w siatkówce.

Cały wywiad z rozgrywającym Aluronu Virtu Warty Zawiercie w serwisie plusliga.pl

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-02-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved