Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Michal Masny: Postaramy się pokonać kędzierzynian

Michal Masny: Postaramy się pokonać kędzierzynian

– Postaramy się pokonać kędzierzynian, choć na pewno będzie to dla nas ciężki mecz. W Pucharze Polski wszystko jest możliwe. Jurajską armię prowadzą wszyscy zawodnicy, nie tylko ja. Będziemy starać się we Wrocławiu o zwycięstwo. Mam nadzieje, że uda nam się osiągnąć coś wielkiego – powiedział po wygranym ćwierćfinale Pucharu Polski Michal Masny, rozgrywający Aluronu Virtu Warty Zawiercie.

W ćwierćfinale Pucharu Polski Aluron Virtu Warta Zawiercie pokonał na wyjeździe Cerrad Czarnych Radom. Dzięki tej wygranej awansował do turnieju finałowego, który w najbliższy weekend zostanie rozegrany we Wrocławiu. To dotychczas największy sukces w historii klubu z Zawiercia. – Wszyscy jesteśmy szczęśliwi. Taki był nasz cel, żeby zagrać w Final Four Pucharu Polski. Dla Zawiercia jest to coś wielkiego. Zrobiliśmy to dla kibiców, którzy nas wspierają – powiedział Michal Masny, architekt gry zawierciańskiej ekipy, która w Radomiu prowadziła już 2:0, ale w trzeciej odsłonie gospodarze zerwali się do walki. Potrafili przedłużyć spotkanie, ale do tie-breaka już nie doprowadzili. – W trzecim secie radomianie zaczęli lepiej zagrywać, przez co my mieliśmy swoje problemy. To była główna przyczyna tego, że przegraliśmy tę partię. Na szczęście w czwartym secie wyszliśmy odmienieni na boisko. Znowu robiliśmy swoją robotę. Kilka rzeczy nam wyszło, kilka też nie wyszło, ale ciągle dążyliśmy do tego, żeby wygrać tego seta, co nam się w końcu udało – dodał słowacki rozgrywający.

W półfinale Pucharu Polski podopieczni Marka Lebedewa zmierzą się z wicemistrzami Polski. Już raz w tym sezonie doszło do takiej konfrontacji. Wówczas w PlusLidze ZAKSA musiała u siebie mocno się namęczyć, by pokonać w czterech setach Wartę. Teraz będzie grała pod jeszcze większą presją, a na dodatek wystąpi bez podstawowego przyjmującego – Sama Deroo. Natomiast zawiercianie nie będą mieli nic do stracenia. Liczą, że uda im się sprawić kolejną niespodziankę. – Musimy wyjść na boisko. Cieszyć się siatkówką i wykonywać swoją pracę. Zobaczymy, co z tego wyjdzie. Postaramy się pokonać kędzierzynian, choć na pewno będzie to dla nas ciężki mecz. W Pucharze Polski wszystko jest możliwe. Jurajską armię prowadzą wszyscy zawodnicy, nie tylko ja. Będziemy starać się we Wrocławiu o zwycięstwo. Mam nadzieję, że uda nam się osiągnąć coś wielkiego – zakończył Michal Masny.

źródło: inf. własna, youtube - Aluron Virtu Warta Zawiercie