Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michal Masný z polską licencją

Michal Masný z polską licencją

fot. Klaudia Piwowarczyk

Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej zaakceptowała zmianę federacji macierzystej Michala Masnego. Oznacza to, że od meczu z Asseco Resovią Rzeszów kapitan Jurajskich Rycerzy będzie występował w rozgrywkach PlusLigi jako Polak.

Michal Masný po 12 latach życia w naszym kraju we wrześniu otrzymał polskie obywatelstwo. – Gram i mieszkam tu już tyle lat. Mam tu rodzinę, mam żonę Polkę, mieszkam na stałe w Bydgoszczy. Po kilku miesiącach starań w końcu udało mi się uzyskać polskie obywatelstwo, za co dziękuję klubowi, którymi mi w tym bardzo, bardzo pomógł – mówił Miškin tuż po odebraniu dowodu osobistego. W tym momencie ruszyły też procedury zmiany federacji macierzystej.Na grudniowym spotkaniu Komitetu Wykonawczego FIVB w Lozannie wydano zgodę na zmianę federacji macierzystej Michala Masnego ze słowackiej na polską. Tym samym od 12 grudnia 2019 roku rozgrywający Aluron Virtu CMC gra na licencji Polskiego Związku Piłki Siatkowej, co uprawnia go jednocześnie do występowania w rozgrywkach PlusLigi jako Polak.

Przypominamy, że w meczach PlusLigi i Pucharu Polski, zgodnie z regulaminem rozgrywek, w jednym momencie na boisku może przebywać maksymalnie trzech zagranicznych zawodników, przy czym o takim statusie decyduje przynależność do innej niż polska federacji macierzystej. W związku z tym do 12 grudnia Michal Masný, mimo posiadania polskiego obywatelstwa, był uważany za zawodnika zagranicznego. Dzięki pozytywnej decyzji FIVB od teraz nie będzie już wliczany do tego limitu.

źródło: Aluron Virtu CMC Zawiercie

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-12-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved