Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Michał Mašek: Za szybko myślimy o zwycięstwie

Michał Mašek: Za szybko myślimy o zwycięstwie

fot. Łukasz Krzywański

– W dalszym ciągu musimy pracować, aby wyeliminować nasze błędy, które nam się przytrafiają, liczę na to, że z meczu na mecz nasza gra będzie wyglądała lepiej – powiedział Michał Mašek. 

ŁKS Commercecon pokonał beniaminka z Kalisza 3:1 i utrzymał trzecie miejsce w tabeli, trener ŁKS-u chwalił swoje zawodniczki za postawę w tym meczu i docenił grę rywala. – W MKS-ie doszło do licznych zmian w składzie, poza tym jest nowy szkoleniowiec Jacek Pasiński, spodziewaliśmy się przez to zaciętego meczu. Zagraliśmy bardzo dobrze, o czym świadczą wyniki setów wygranych przez nas. Nasza gra w obronie oraz w kontrataku była dobra, zwłaszcza w tym pierwszym elemencie mieliśmy bardzo wysoką skuteczność. Zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że MKS Kalisz gra bardzo dobrze w elemencie zagrywki, my zagraliśmy po przyjęciu na poziomie 50% w ataku, co jest bardzo dobrym wynikiem – przyznał trener łodzianek.Pomimo wygranej w grę ŁKS-u wkradło się rozluźnienie, przez co łodzianki przegrały drugą partię spotkania. – W drugim secie przytrafił się nam problem, który ciągnie się za nami od początku sezonu, gramy na dobrym poziomie, potem przytrafił się nam przestój, kaliszanki dobrze zagrały w bloku oraz ataku. Graliśmy dobrze i skupiliśmy się na tym tak bardzo, że dyspozycja poszła w drugą stronę. Oczekiwaliśmy, że zwycięstwo przyjdzie samo. Byliśmy pewni swego, że będą trzy sety. To nas zgubiło, ale na szczęście potrafiliśmy wrócić do klasowej gry – powiedział szkoleniowiec ŁKS-u.

ŁKS-em obecnie targają problemy zdrowotne, które odczuwa jeszcze parę zawodniczek – w drużynie panuje zimowy wirus. Dlatego na boisko nie wyszły: Anna Korabiec czy Ewa Kwiatkowska. Do gry wróciła jednak Marta Wójcik, co jest dobrym znakiem na następne spotkania – korzystanie z niezgranej jeszcze w pełni z zespołem Lucie Muhlsteinovej mogłoby być dla ŁKS-u problemem.

Kolejny mecz ŁKS-u zagra w najbliższy piątek w Bielsku-Białej z tamtejszym BKS-em. Następnie łodzianki udadzą się na wyjazdowy mecz do Conegliano w  Lidze Mistrzyń, a 23 lutego rozegrają ligowe derby z Grot Budowlanymi u siebie.

źródło: tulodz.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved