Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Michal Mašek: Nie jesteśmy jeszcze w naszej najlepszej formie

Michal Mašek: Nie jesteśmy jeszcze w naszej najlepszej formie

fot. Łukasz Krzywański

– Jesteśmy dopiero na początku sezonu, pracujemy długofalowo, więc możemy jeszcze nie być na tyle gotowi fizycznie. Na pewno nie jesteśmy jeszcze w naszej najlepszej formie, ale jesteśmy cierpliwi – mówił po wygranym 3:2 meczu z Pałacem Bydgoszcz trener ŁKS-u Commercecon Łódź, Michal Mašek.

Siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź pokonały na inaugurację rozgrywek bydgoski Pałac 3:2. Wielu kibiców spodziewało się łatwiejszego zwycięstwa łodzianek, jednak pierwszy mecz sezonu sprawił ełkaesiankom sporo problemów. Po meczu dziennikarze spytali trenera Michala Maška, jak ocenia atak swojego zespołu. – Monika zagrała dziś dobry mecz, zarówno w bloku, ale także w ataku zrobiła to, czego od niej oczekiwałem. Czy rywalki chodziły tam w ciemno do bloku? Nie wiem, dziś cały czas mieliśmy problem z atakiem, zarówno z jedną, jak i z drugą rozgrywającą. Nasza skuteczność po przyjęciu pozytywnym wynosiła około 30 procent, a to jest naprawdę mało. Zazwyczaj w naszej drużynie jest ona na poziomie 50 procent, więc można powiedzieć, że nasz atak dzisiaj nie funkcjonował tak, jak powinien – mówił po meczu słowacki szkoleniowiec ŁKS-u.Łodzianki w tym meczu falowały i bardzo dobre momenty gry, w których zdobywały punkty seriami, przeplatały słabszymi, w których niemal całkowicie oddawały pole rywalkom. – Było sporo długich akcji, rywalki broniły nasze ataki, przebijały piłkę i musieliśmy sporo pracować w obronie, a to sporo sił kosztowało. Gdy mieliśmy tyle takich akcji z rzędu, to musiało to się odbić na zmęczeniu. Jesteśmy dopiero na początku sezonu, pracujemy długofalowo, więc możemy jeszcze nie być na tyle gotowi fizycznie. Na pewno nie jesteśmy jeszcze w naszej najlepszej formie, ale jesteśmy cierpliwi – tłumaczył Michal Mašek.

W tym sezonie zespół ŁKS-u Commercecon Łódź obok występów ligowych zagra również w elitarnej Lidze Mistrzyń. Łodzianki trafiły do grupy D, w której zmierzą się z Plambergiem Schwerin, Savino Scandicci oraz Imoco Volley Conegliano. – To jest Liga Mistrzyń, tu nie ma słabych zespołów. Wiemy, że mamy w grupie dwie drużyny z Włoch, obie bardzo mocne, podobnie jak i Schwerin z Niemiec. Mamy co robić, inne grupy są na podobnym poziomie. Występy w Lidze Mistrzyń i możliwość rywalizowania z tymi zespołami to będzie dla nas taka nagroda za zdobycie wicemistrzostwa Polski. Jesteśmy w gronie dwudziestu najlepszych drużyn w Europie i to jest dla nas ogromne wyróżnienie – przyznał trener ełkaesianek.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-11-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved