Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Michal Maŝek: Mieliśmy cały mecz pod kontrolą

Michal Maŝek: Mieliśmy cały mecz pod kontrolą

– Zdajemy sobie sprawę, że musimy grać trochę pod presją i w większości spotkań jesteśmy faworytem. Musimy to jednak potwierdzić na boisku i wszystkie dziewczyny w zespole wiedzą o tym i spisują się bardzo dobrze – mówi słowacki trener ŁKS-u Commercecon Łódź, Michal Maŝek. Łodzianki po siódmym zwycięstwie w tym sezonie są wiceliderkami tabeli Ligi Siatkówki Kobiet.

ŁKS Commercecon Łódź pokonał we własnej hali BKS Bielsko-Biała 3:0. Łodzianki miały kłopoty w trzecim secie, w którym przegrywały już 22:24, mimo tego wyszły z tej sytuacji obronną ręką. – Nie sądzę, by to było jakieś szczególnie trudne spotkanie dla nas, trudna na pewno była końcówka trzeciego seta. Na początku może BKS miał przewagę, ale potem my mieliśmy cały mecz pod kontrolą – uważa trener wicemistrzyń Polski, Michal Maŝek.

Najlepszą zawodniczką tego meczu została Aleksandra Wójcik. – Ola zrobiła spory postęp, zmieniła swoje myślenie w tym klubie i gra już inaczej, niż wtedy gdy grała w Muszynie. Bardzo szybko się do nas dostosowała i już widać tego efekty – chwali przyjmującą swojego zespołu słowacki szkoleniowiec.

Cały czas pracujemy nad atakiem. Nie do końca wiem, gdzie leży przyczyna słabszej naszej dyspozycji w tym elemencie, czy problemem jest rozegranie, czy coś innego. Cały czas pracujemy też nad przyjęciem. Dzięki temu, że dobrze graliśmy w obronie i blokiem, mogliśmy też dziś przenieść ciężar ataku na inne dziewczyny. W tym meczu dobrze atakowały Ola Wójcik i potem Agata Wawrzyńczyk, już lepiej, jeśli chodzi o atak, wyglądało to w przypadku środkowych, zwłaszcza Klaudii Alagierskiej – mówił po meczu trener ŁKS-u. – Powoli nam to wychodzi coraz lepiej, na Regis chyba jeszcze musimy chwilę poczekać. W poprzednim sezonie grała rewelacyjnie, po tej kontuzji wciąż nie może wrócić do swojej poprzedniej dyspozycji, jeśli chodzi o atak, bo przyjęcie jest już na bardzo dobrym poziomie. Ona kończy najważniejsze piłki w końcówkach, ale chcemy, by ten atak utrzymać na najwyższym poziomie przez cały czas – dodał Michal Maŝek.

W drugim secie w miejsce Moniki Bociek na boisku pojawiła się Agata Wawrzyńczyk i pozostała już do końca meczu, notując niezły występ. – To jest dokładnie to, czego oczekiwaliśmy. Agata w ŁKS-ie zrobiła ogromny postęp, jest pewna w tym, co robi, nie boi się, po prostu atakuje i jest skuteczna. Dobrze zastąpiła Monikę, która miała trudności w ostatnich treningach i po prostu miała słabszy dzień – przyznał trener łodzianek.

ŁKS Commercecon Łódź ma na swoim koncie już siedem wygranych meczów i jedną porażkę. Przed nim jeszcze derbowy mecz z Budowlanymi, a także spotkania z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski i Chemikiem Police. – Zdajemy sobie sprawę, że musimy grać trochę pod presją i w większości spotkań jesteśmy faworytem. Musimy to jednak potwierdzić na boisku i wszystkie dziewczyny w zespole wiedzą o tym i spisują się bardzo dobrze – zakończył Michal Maŝek.