Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Michal Masek: Kibice zrobili wspaniałą atmosferę

Michal Masek: Kibice zrobili wspaniałą atmosferę

Siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź zakończyły 2016 rok zwycięstwem, pokonując w Atlas Arenie BKS Bielsko-Biała. – Super zakończenie roku i bardzo ważne dla nas trzy punkty – przyznała po meczu libero łodzianek, Krystyna Strasz. – Kibice ŁKS-u są naprawdę wspaniali, zrobili wspaniałą atmosferę, lepszej w tym sezonie nie widziałem w Polsce – chwalił fanów trener Michal Mašek.

Łodzianki do meczu z BKS-em przystępowały, mając na koncie cztery zwycięstwa. Ewentualna wygrana dawała im szanse na 8. miejsce w tabeli, co dla beniaminka jest naprawdę przyzwoitym wynikiem. Po wygraniu dwóch setów w trzecim ełkaesianki spuściły nieco z tonu. – To jest siatkówka, która jest niestety grą błędów. Kto popełni ich mniej, ten wygrywa – mówiła po meczu Krystyna Strasz. – Kontrolowałyśmy to spotkanie przez pierwsze dwa sety, później jednak troszkę odpuściłyśmy, ta przerwa wybiła nas z rytmu. Czwartego seta też nie zaczęłyśmy dobrze, ale chwała dla zespołu, że ogromną walką udało nam się dogonić rywalki i zwyciężyć. Super zakończenie roku i bardzo ważne dla nas trzy punkty – dodała libero Łódzkiego Klubu Sportowego.

W czwartej partii ŁKS przegrywał już 16:20 i wszystko wskazywało na to, że mecz rozstrzygnie się w tie-breaku. Wówczas jednak gospodynie popisały się niesamowitą serią siedmiu punktów z rzędu, odwracając losy seta. – W końcu się nam udało. Cały czas nad tym pracujemy, robimy to cały czas na treningach. Mamy wciąż serie straconych punktów, przez które przegrywamy. Tracimy punkty seriami, a tu się w końcu udało – przegraliśmy już tak 8-10 setów, tym razem w końcu dzięki serii punktów wygraliśmy. To zdecydowało o wygranym meczu – przyznał po spotkaniu szkoleniowiec łodzianek, Michal Mašek.

Po meczu zawodniczki ŁKS-u długo dziękowały za doping swoim kibicom, którzy po raz kolejny licznie stawili się w Atlas Arenie i swoim dopingiem ponieśli zespół do wygranej. – Atlas Arena to ogromna hala, na której kibiców mogłoby nie być w ogóle słychać. Tymczasem naszych kibiców słychać tak, jakby była zajęta cała trybuna. Wielki szacunek dla nich, naprawdę fajnie to wygląda i przede wszystko bardzo nam pomaga – przyznała libero łodzianek, Krystyna Strasz. Kibiców chwalił po meczu również słowacki trener zespołu. – Atmosfera na naszych meczach jest naprawdę bardzo fajna. Ta hala jest za duża na ligowe rozgrywki, kibice są tu bardzo daleko od boiska. Mimo to kibice ŁKS-u są naprawdę wspaniali, wydaje się, że jest ich więcej niż w rzeczywistości. Zrobili wspaniałą atmosferę, lepszej w tym sezonie nie widziałem w Polsce – stwierdził Michal Mašek.

źródło: inf. własna, ŁKSTV