Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Michal Mašek dołączył do sztabu szkoleniowego żeńskiej reprezentacji Słowacji

Michal Mašek dołączył do sztabu szkoleniowego żeńskiej reprezentacji Słowacji

fot. Łukasz Krzywański

Dobra praca Michala Maška w ŁKS-ie Commercecon Łódź została dostrzeżona na Słowacji, co zaowocowało dołączeniem tego trenera do sztabu szkoleniowego żeńskiej reprezentacji Słowacji, przed którą udział w Złotej Lidze Europejskiej oraz mistrzostwach Starego Kontynentu.

Żeńska reprezentacja Słowacji w ostatnich latach nie odnosiła znaczących sukcesów na europejskiej arenie. Jednak w tym roku będzie współgospodarzem mistrzostw Europy, w których chciałaby się pokazać z jak najlepszej strony. Stąd też krajowa federacja podjęła decyzję o wzmocnieniu sztabu szkoleniowego. Dołączył do niego Michal Mašek, który został asystentem Marco Fenoglio. Trenerskie trio uzupełnia inny z Włochów – Stefano Micoli. Mašek nie ukrywa, że jest to dla niego duże wyróżnienie. – To dla mnie znaczy bardzo wiele. Reprezentacja była dla mnie zawsze na pierwszym miejscu. Wielkim wyróżnieniem jest flaga kraju na piersi – powiedział trener ŁKS-u Commercecon Łódź.Słowacki szkoleniowiec doświadczenie w trenerskim fachu zbierał najpierw na Słowacji, a następnie pełniąc funkcję asystenta w klubach ze Stuttgartu, Drezna i Polic. Od jesieni 2016 roku z powodzeniem prowadzi ŁKS Commercecon Łódź. W poprzednich rozgrywkach poprowadził łódzką drużynę do wicemistrzostwa Polski. W obecnym sezonie ŁKS również jest w ścisłej ligowej czołówce, wywalczył awans do turnieju finałowego Pucharu Polski, a w Lidze Mistrzyń fazę zasadniczą zakończył z jedną wygraną na koncie. Michal Mašek ma już za sobą pracę w słowackiej reprezentacji. W 2008 roku był asystentem Evy Kosekovej w reprezentacji juniorek, która brała udział w kwalifikacjach do mistrzostw Europy.

Tym razem wraz z duetem Fenoglio/Micoli będzie przygotowywał seniorską reprezentację Słowacji do mistrzostw Europy. Słowacja będzie jednym ze współgospodarzy turnieju. W grupie D jej rywalami będą drużyny Rosji, Niemiec, Hiszpanii, Białorusi oraz Szwajcarii. Jednym z etapów przygotowawczych do tego turnieju będzie występ w maju i czerwcu w Złotej Lidze Europejskiej.

źródło: inf. własna, svf.sk

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2019-02-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved