Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Michal Mašek: Będziemy grać najlepiej, jak tylko potrafimy

Michal Mašek: Będziemy grać najlepiej, jak tylko potrafimy

fot. Łukasz Krzywański

– Zawsze gdy człowiek chce zrobić kolejny krok naprzód, ambicje muszą być wyższe i towarzyszy temu większa presja – mówi trener ŁKS-u Commercecon Łódź, Michal Mašek. – Dla nas ważne będzie, żeby było zdrowie i żebyśmy grali coraz lepszą siatkówkę, którą trenujemy – dodaje.

Siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź w poniedziałek spotkały się po raz pierwszy po wakacjach i rozpoczęły przygotowania do kolejnego sezonu. W zespole zostało aż osiem siatkarek, które wiosną wywalczyły 6. miejsce w Polsce w debiutanckim dla klubu sezonie w Orlen Lidze. Biało-czerwono-białe barwy nadal reprezentować będą rozgrywająca Lucie Muhlsteinova, atakująca Izabela Kowalińska, przyjmujące Katarzyna Sielicka, Julita Rafałko i Agata Wawrzyńczyk (Oleksy), środkowa Ewa Kwiatkowska oraz Krystyna Strasz i Izabella Szyjka, występujące na pozycji libero. Trener Michal Mašek zapewnia, że nie było trudno przekonać podstawowych zawodniczek do pozostania w łódzkim klubie. – Poprzedni sezon był dla nas bardzo dobry. Oczywiście, zdarzyły się mecze, które nie były najlepsze, ale to jest normalne. Te siatkarki, które się u nas sprawdziły i grały na takim poziomie, na jakim oczekiwaliśmy, praktycznie wszystkie zostały. To jest też ważne, ponieważ mają trochę doświadczenia w tym klubie i będzie to procentować – mówi słowacki szkoleniowiec.Dominika Mras zagra w ŁKS-ie Commercecon Łódź

Na pierwszym treningu pojawiło się 12 zawodniczek, zabrakło tylko Zuzanny Efimienko-Młotkowskiej, która wraz z reprezentacją przygotowywać się będzie do turnieju finałowego mistrzostw Europy. Wśród tej dwunastki były cztery nowe siatkarki – środkowa Małgorzata Skorupa, rozgrywająca Dominika Mras oraz skrzydłowe – Brazylijka Regiane Bidias i Amerykanka Deja McClendon. – Po nowych zawodniczkach oczekuję wyższego poziomu, zarówno w treningu, jak i w grze. Są to doświadczone siatkarki, może z wyjątkiem Dominiki Mras, która jest jeszcze młodą rozgrywającą. Ona ma duże szanse pograć i pokazać się w dobrym świetle w tym sezonie. Jeśli chodzi o resztę, są to zawodniczki, które chcieliśmy mieć w drużynie i udało się – mówi trener Michal Mašek.

Pewną niewiadomą może wydawać się forma McClendon, która w ostatnim sezonie leczyła kontuzję, ale kibice na pewno pamiętają jej występy w barwach Atomu Trefla Sopot. – Nie znam zawodniczki, która by w swojej karierze nie miała jakiejś kontuzji. Deja jest już po rehabilitacji, z kolanem jest już wszystko ok i mam nadzieję, że do końca sezonu będzie wszystko w porządku. Kontuzje się zdarzają i to jest normalne. Deja ma bardzo mocny charakter i będzie na pewno dużym wzmocnieniem zespołu – zapewnia Mašek.

Trener ŁKS-u Commercecon jest ostrożny w szacowaniu sił swojego zespołu, jak i mówieniu o faworytach ligi w przyszłym sezonie. – Może być tak, jak w poprzednim sezonie, gdzie na początku super grał Pałac Bydgoszcz, nikt też nie stawiał na to, że Atom Trefl Sopot może trochę namieszać w lidze. MKS Dąbrowa Górnicza miał trochę słabych momentów, ale w końcówce grał już świetnie – przypomina Michal Mašek. – Oczywiście jest grupa zespołów bardzo mocnych, to Chemik Police, duże ambicje mają Budowlani Łódź, również duże ambicje są w Rzeszowie, BKS ma fajny i ciekawy skład i to są zespoły, które mogą nadawać ton rozgrywkom – dodaje.

Ambicje są również w Łódzkim Klubie Sportowym, który od siedmiu lat pnie się w górę. Od III ligi do 6. miejsca w Polsce w ostatnim sezonie. Na co będzie stać łodzianki w kolejnym? – Zawsze gdy człowiek chce zrobić kolejny krok naprzód, ambicje muszą być wyższe i towarzyszy temu większa presja. Na razie nie chcemy tej presji wytwarzać. Będziemy grać najlepiej, jak tylko potrafimy i zobaczymy, co z tego będzie. Nie mówimy o czwórce, nie mówimy o medalach. Dla nas ważne będzie, żeby było zdrowie i żebyśmy grali coraz lepszą siatkówkę, którą trenujemy – kończy trener siatkarek ŁKS-u.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-08-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved