Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał M. Gogol: To jest coś, co pozwoli nam grać z najlepszymi

Michał M. Gogol: To jest coś, co pozwoli nam grać z najlepszymi

fot. Klaudia Piwowarczyk

Siatkarze PGE Skry Bełchatów zmagania w PlusLidze w 2020 roku rozpoczęli od wyraźnego zwycięstwa w Katowicach, gdzie pokonali miejscowy GKS 3:0. – Myślę, że tym, ile piłek podbiliśmy, ile z nich skontrowaliśmy, odebraliśmy trochę chęć do gry GKS-owi, który prezentuje bardzo dobrą siatkówkę i odrobinę tym GKS-em postraszyłem chłopaków – powiedział w rozmowie ze Strefą Siatkówki trener bełchatowian, Michał Mieszko Gogol.

W meczu z GKS-em Katowice hamulca ręcznego nie było. Zagraliście – w motoryzacyjnym porównaniu, jak ferrari. Michał Mieszko Gogol:Żółte ferrari? Bo jak tak, to chyba lamborghini (śmiech). Cieszymy się z wygranej i ze stylu, w jakim to zwycięstwo odnieśliśmy, bo udało nam się narzucić ten nasz agresywny styl przeciwnikowi. Ja się najbardziej cieszę z gry w bloku i obronie, bo widać jaki zrobiliśmy postęp od pierwszego meczu sezonu, od pierwszej kolejki. To jest coś, co na pewno pozwoli nam grać z najlepszymi w tej lidze. Oprócz tego stawiamy na mocną zagrywkę. Myślę, że to przetarcie, które mieliśmy w Perugii, też nam dodało trochę światopoglądu, że we Włoszech zagrywa się jednak dużo mocniej. To był również niezły trening dla naszych przyjmujących. Będziemy więc starali się być takim agresywnym zespołem w każdym elemencie i wierzę, że przy drobnej minimalizacji i regulowaniu liczby błędów nasza gra z każdym dniem i tygodniem będzie wyglądała lepiej. 

W trakcie meczu trener jednak krzywym okiem patrzył na te nieobronione piłki. 

Były takie sytuacje, kiedy w drugim secie, wynik nie był aż tak przekonywujący, ale z gry widać było, że kontrolujemy mecz. Mieliśmy mnóstwo okazji do kontrowania i z reguły było tak, że kiedy mieliśmy piłkę w górze, to przeciwnik nas łapał na wybloku i to on robił kontrę. Nie mogliśmy zbudować sobie takiej przewagi, pięciu, sześciu oczek, tylko cały czas utrzymywał się ten styk, właśnie dlatego, że nie kończyliśmy kontr, które mieliśmy. To jest zawsze takie poczucie, że gramy dobrze, kontrolujemy przebieg meczu, ale musimy postawić kropkę nad i. I tej długo nie mogliśmy postawić. Cieszę się jednak, bo naprawdę w bloku i obronie to było jedno z naszych najlepszych spotkań i wierzę, że te najlepsze jeszcze przyjdą. 

Pana drużyna nawet pomimo momentami wysokiego prowadzenia chyba ani na moment nie straciła koncentracji. W Bełchatowie triumfowaliście z GKS-em dopiero w tie-breaku, ale tutaj już 3:0 z mocnym przytupem. 

Może trochę pod koniec trzeciego seta się uśmiechnęliśmy, ale uśmiech też jest ważny. Myślę, że rzeczywiście byliśmy skoncentrowani cały czas. Przed startem spotkania powiedzieliśmy sobie, że w takim meczu każda piłka jest ważna, nie tylko ta przy 5:5, nie ta przy po 23, tylko każda. O każdą piłkę musimy walczyć i jeśli tylko nadarza się okazja do budowania przewagi, to musimy to robić. Czasem wydaje się, że to jest takie proste, że tak się powie i tak się dzieje. Teraz to się sprawdziło, ale nie zawsze jest tak łatwo. Myślę, że tym, ile piłek podbiliśmy, ile z nich skontrowaliśmy, odebraliśmy trochę chęć do gry GKS-owi, który prezentuje bardzo dobrą siatkówkę i trochę tym GKS-em postraszyłem chłopaków. 

Teraz będzie ich trzeba straszyć chyba MKS-em Będzin. Przed wami teraz pojedynki z dolną częścią tabeli, już w środę zagracie z Cuprum Lubin. Ostatnie mecze w PlusLidze pokazały jednak, że nie musi być łatwo. 

Z Cuprum Lubin mamy rachunki do wyrównania, przegraliśmy z nimi w pierwszej rundzie. Trzeba oddać rywalom, że zagrali wtedy bardzo fajną, twardą siatkówkę w tie-breaku, w zagrywce nie zwalniali ręki i wtedy w tym piątym secie nas rozstrzelali. Czasu na odpoczynek nie mamy, wracamy teraz do Bełchatowa, we wtorek jedziemy już do Lubina i czeka nas kolejny ciężki bój. Liga jest naprawdę wyrównana, nie ma tu łatwych meczów i mam nadzieję, że to spotkanie tutaj w Katowicach nas nie rozmiękczy, a doda nam wiatru w żagle i zagramy po prostu dobry mecz w Lubinie. 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-01-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved