Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Michał Łasko wraca do Italii, zaskakujący wybór zawodnika

Michał Łasko wraca do Italii, zaskakujący wybór zawodnika

fot. Sabina Bąk

Po pięcioletnim rozbracie z rozgrywkami ligowymi we Włoszech doskonale znany polskim kibicom, były atakujący Jastrzębskiego Węgla, zdecydował się na dokończenie sezonu ligowego w Italii. Wybór zawodnika nie padł jednak na klub z najwyższej klasy rozgrywkowej czy chociażby zaplecza ekstraklasy. Łasko wzmocni bowiem klub Serie B1 – Hydra Volley Latina.

Po wielu sezonach gry we włoskiej Serie A w 2011 roku Michał Łasko zdecydował się przenieść do Polski. Kolejnych pięć sezonów Łasko spędził w Jastrzębiu-Zdroju z Jastrzębskim Węglem, sięgając po srebrny medal Klubowych Mistrzostw Świata, brązowy medal Ligi Mistrzów, brąz PlusLigi, awansując również do finału w rywalizacji o Puchar Polski. Po tym czasie doświadczony atakujący zdecydował zmienić Polskę na dość egzotyczną ligę chińską, przenosząc się do Sichuan Chengdu. Po ostatecznych rozstrzygnięciach wielu zawodników grających w lidze chińskiej zdecydowało poszukać nowych klubów. Podobną decyzję podjął Michał Łasko.Zawodnik zdecydował się wzmocnić klub walczący we włoskiej Serie B1. Hydra Volley Latina to aktualnie trzecia drużyna ligowej klasyfikacji, mająca liczyć się w walce o awans do wyższej klasy rozgrywkowej. To właśnie wsparcie Michała Łasko ma być kluczem w osiągnięciu tego celu. Satysfakcji z takiego rozwoju wypadków i pozyskania byłego reprezentanta Italii nie krył szkoleniowiec zespołu z Latiny. – Wszyscy bardzo się cieszymy, Michał to zawodnik kompletny. To bardzo duże wzmocnienie dla zespołu, co zresztą widzimy już teraz na treningach. Osobiście cieszę się, że znów możemy razem pracować, bo przecież jeszcze nie tak dawno obaj byliśmy częścią reprezentacji Włoch (Michał w pewnym sensie nadal nią jest, bo znajduje się na bardzo szerokiej liście 60 zawodników na IO w Rio) – Strefie Siatkówki mówił Andrea Pozzi.

Szkoleniowiec rozwiał też wątpliwości dotyczące niespodziewanej decyzji zawodnika, który nie zdecydował się na zespół z czołówki najwyższej klasy rozgrywkowej czy też klub mogący się pochwalić imponującym budżetem. – Dla Michała nie miały znaczenia warunki finansowe, chce trenować i wrócić do formy przed testem, jaki czeka go w maju w Korei – dodał szkoleniowiec. Łasko od kilku dni trenuje już ze swoim nowym zespołem, Hydra Volley Latina również oficjalnie potwierdziła pozyskanie zawodnika. W Latinie Łasko zostanie do końca aktualnego sezonu.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-04-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved