Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Michał Kubiak: Zwycięstwo jest najważniejsze

Michał Kubiak: Zwycięstwo jest najważniejsze

fot. Klaudia Piwowarczyk

Reprezentacja Polski zainaugurowała swój występ w interkontynentalnym turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich zwycięstwem z Kanadą. Biało-czerwoni musieli  jednak mocno się o wygraną postarać, a mecz zakończył się dopiero w tie-breaku. – Musieliśmy naprawdę zagrać dobrze, by wygrać. Jestem zadowolony, że moi zawodnicy pokazali charakter, to bardzo ważne w tego rodzaju turnieju – ocenił starcie trener reprezentacji Polski, Stephane Antiga.

Polacy mecz z Kanadą rozpoczęli wyśmienicie. W partii premierowej nie mieli sobie równych, skutecznie spisując się w każdym elemencie. W drugim secie przesądził początek, bowiem w pierwszych akcjach rywale wykorzystali moment dekoncentracji biało-czerwonych i odskoczyli na 8:1. Tej różnicy nie dało się odrobić, bowiem ekipa kanadyjska nadal grała świetnie w trakcie seta. Kolejne dwie partie to już niezwykle ciężka przeprawa, szczęśliwe zwycięstwo reprezentacji Polski w trzeciej odsłonie i wyrównanie przez Kanadyjczyków w kolejnej. Tie-break stał pod znakiem polskiej zagrywki. – To dla nas bardzo ważne zwycięstwo. Wiedzieliśmy, że Kanada może zagrać lepiej niż w ubiegłym roku. Przeanalizowaliśmy wideo. Kanadyjski atakujący był niezwykle skuteczny zarówno w ataku, jak i w zagrywce. Musieliśmy naprawdę zagrać dobrze, by wygrać. Jestem zadowolony, że moi zawodnicy pokazali charakter, to bardzo ważne w tego rodzaju turnieju – powiedział po zwycięstwie szkoleniowiec biało-czerwonych, Stephane Antiga.Najlepszym punktującym w polskiej drużynie był Bartosz Kurek (21), 18 oczek zapisał na swoim koncie Mateusz Mika, a po 12 punktów dołożyli Mateusz Bieniek i Michał Kubiak.Jesteśmy niesamowicie szczęśliwi, że udało nam się wygrać ten mecz i przybliżyć się do spełnienia naszego marzenia. Nie zagraliśmy tak dobrze, jak oczekiwaliśmy, ale wygraliśmy. Zwycięstwo jest najważniejsze – stwierdził kapitan Polaków. – Pierwszy mecz w każdym turnieju jest zawsze bardzo stresujący. Będziemy kontynuowali nasz marsz po kwalifikację olimpijską – dodał Mateusz Bieniek.

Kanadyjczycy mogą sobie „pluć w brodę” za przegraną w trzeciej odsłonie. W niej prowadzili i to dość pewnie, ale w końcówce pozwolili dojść się polskim rywalom. W secie decydującym zupełnie natomiast nie poradzili sobie z zagrywką przeciwników. – Polacy zagrali lepiej w piątym secie – lepiej zagrywali i przyjmowali. Jestem dumny z gry mojego zespołu. Gavin Schmitt wrócił do gry po dwóch operacjach i świetnie było oglądać go na boisku. Jestem zadowolony, że mam go z powrotem i mam nadzieję, że będzie mógł grać w siatkówkę przez wiele kolejnych lat  – podsumował trener reprezentacji Kanady, Glenn Hoag.Polacy w piątym secie lepiej zagrywali i przyjmowali i to było kluczowe dla tego meczu. Presja, jaką wygrali swoim serwisem, opłacała się. Jestem zadowolony z naszej postawy, ale nie z wyniku. Zdobyliśmy w tym meczu jeden punkt, co jest jednak dobre – zakończył kapitan Kanadyjczyków Rudy Verhoeff.

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved