Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Michał Kubiak: Do zobaczenia w Krakowie

Michał Kubiak: Do zobaczenia w Krakowie

fot. Klaudia Piwowarczyk

Reprezentacja Polski zajęła trzecie miejsce w turnieju Ligi Światowej rozgrywanym w łódzkiej Atlas Arenie. Na zakończenie tej rywalizacji biało-czerwoni ulegli trójkolorowym 0:3, w pierwszym i trzecim secie walcząc na przewagi. – Pokazaliśmy nieco wyższy poziom, ale tak jak powiedziałem, nasza forma jeszcze nie jest taka, jaka być powinna, ale jestem pewien, że wkrótce się to zmieni – mówił na konferencji prasowej trener Stephane Antiga.

Trzydniowy turniej w Łodzi zakończył się spotkaniem mistrzów Europy z mistrzami świata. Aż 21 punktów w tym spotkaniu zdobył Bartosz Kurek, ale zbyt często pozostawał jedyną opcja w ataku biało-czerwonych. Po przeciwnej stronie siatki dużym wsparciem dla Thibault Rossarda pozostawał Earvin N’Gapeth. Radości ze zwycięstwa w meczu z gospodarzami turnieju nie ukrywał Laurent Tillie.Myślę, że wszystkie zespoły próbują znaleźć gdzieś trochę czasu, by odetchnąć przed igrzyskami olimpijskimi. Widać to było w Łodzi, gdzie pojawiało się dużo rotacji, zmian w składach. Wielu zawodników dostało swoją szansę pokazania się na boisku. Jednak nawet gra w innym zestawieniu przeciwko takim zespołom jak choćby Polska to zawsze walka na wysokim poziomie. Dlatego jestem bardzo szczęśliwy z tego zwycięstwa, szczególnie że wczoraj byliśmy naprawdę smutni. Życzyłbym sobie, abyśmy ponownie zobaczyli się w Krakowie, jeśli tylko uda nam się zapewnić bilet do Final Six, to tak się stanie – powiedział trener reprezentacji Francji. Przed ostatnim turniejem grupowym trójkolorowi zajmują czwarte miejsce w stawce zespołów walczących o awans do Final Six. Teraz ich zmagania przenoszą się do Nantes.Trener Stephane Antiga pomimo tego, że jego podopieczni odnieśli w Łodzi tylko jedno zwycięstwo, nad reprezentacją Argentyny, widzi postęp i wierzy, że wkład pracy zespołu niebawem przełoży się na wyniki. – Wydaje mi się, że zagraliśmy przeciwko reprezentacji Francji nasz najlepszy mecz na tym turnieju, nawet pomimo porażki 0:3 spisaliśmy się lepiej niż poprzednio. Pokazaliśmy nieco wyższy poziom, ale tak jak powiedziałem, nasza forma jeszcze nie jest taka, jaka być powinna, ale jestem pewien, że wkrótce się to zmieni – zapewnił szkoleniowiec biało-czerwonych.

Benjamin Toniutti był pod wrażeniem gry swojego zespołu, zwracając jednocześnie uwagę na etap przygotowań, w którym znalazła się większość występujących w Łodzi reprezentacji. – To bardzo dobre, że po wczorajszej porażce odnieśliśmy zwycięstwo na koniec turnieju. Optymistycznie nastraja też to, że mogliśmy sprawdzić się w ciężkim starciu z tak trudnym rywalem, jakim są Polacy. Szczególnie kiedy jesteśmy bardzo zmęczeni po podróży do Tokio, powrocie do Europy i kolejnej wyprawie na turniej w Australii. Po tych wszystkich perypetiach widzimy, na co nas stać i że nawet będąc nie w pełni sił, możemy pokonać reprezentacje Polski i Rosji. To dobrze wróży na przyszłość, ale teraz wracamy już do Francji, gdzie postaramy się wywalczyć bilet do Krakowa na Final Six – mówił z optymizmem rozgrywający Francuzów.

Nieco rozczarowany, z powodu niewykorzystanych szans, był Michał Kubiak.Gratuluję Francuzom, choć myślę, że nie zagrali oni dzisiaj nic aż tak wyjątkowego, ale wystarczyło to, by nas dokonać. W dwóch setach mieliśmy okazję obrócić wynik na naszą korzyść, ale tego nie zrobiliśmy. Wszystko co mogę powiedzieć to: „Do zobaczenia w Krakowie” – zakończył kapitan reprezentacji Polski.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-06-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved