Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Michał Kubiak i jego zespół rozpoczął sezon od zwycięstwa

Michał Kubiak i jego zespół rozpoczął sezon od zwycięstwa

fot. LUMIKA Anna Klepaczko

W sobotę wystartowała liga japońska, w której nadal występuje reprezentant Polski. Kapitan biało-czerwonych, Michał Kubiak i jego Panasonic Panthers rozpoczęły sezon od zwycięstwa nad drużyną VC Nagano. Przyjmujący był wiodącą postacią w swoim zespole. W niedzielę „Pantery” zmierzą się z Toray Arrows.

Panasonic Panthers w dwóch pierwszych setach ani na moment nie pozwolili rywalom rozwinąć skrzydeł, była to drużyna przeważająca w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Zespół z Nagano jedynie w trzeciej i ostatniej partii potrafił nawiązać walkę z faworytem, ale ostatnie słowo należało jednak do Michała Kubiaka i jego kolegów.Panasonic Panthers był zespołem skuteczniejszym w  ataku (57% średniej skuteczności zespołu w tym elemencie przy 43% rywali), w bloku było 9:3 dla „Panter”, a w asach serwisowych 5:4. Liderem swojej ekipy był Michał Kubiak, który na 23 ataki skończył 14, do tego dołożył punkt w bloku i dwa asy serwisowe. Do tego przyjął on najwięcej w zespole, 18 zagrywek, notując w tym elemencie współczynnik 72,2%. W ekipie pokonanych liderem okazał się Tetsuya Kobayashi.

W innych sobotnich meczach Toray Arrows w trzech setach pokonali Oita Miyoshi, Gosei Trefuerza również w trzech setach rozprawiła się z FC Tokio. Siatkarze JTEKT potrzebowali czterech setów do zwycięstwa nad Osaka Sakai. Tie-breakiem na korzyść Suntory Sunbirds zakończyło się spotkanie z JT Thunders.

VC Nagano Trident – Panasonic Panthers 0:3
(19:25, 17:25, 23:25)

źródło: inf. własna, vleague.jp

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-10-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved