Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Michał Kubiak: Zachowaliśmy dużo sił na ćwierćfinał

Michał Kubiak: Zachowaliśmy dużo sił na ćwierćfinał

fot. Klaudia Piwowarczyk

Na koniec rywalizacji grupowej igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro reprezentacja Polski pokonała młody zespół z Kuby. Zwycięstwo przyszło biało-czerwonym bez większych problemów i mogą przygotowywać się już do ćwierćfinału. – Spisaliśmy się w tym meczu tak, że ta wygrana w trzech szybkich setach była sprawiedliwa. Po to przyjechaliśmy do Rio de Janeiro i zagraliśmy właśnie tak, jak chcieliśmy – stwierdził kapitan polskiej drużyny, Michał Kubiak.

Spotkanie z reprezentacją Kuby było jak do tej pory najłatwiejszym meczem Polaków w turnieju olimpijskim. Od początku do końca ekipa trenera Stephane’a Antigi kontrolowała sytuację na boisku, a młodziutki zespół rywali wyraźnie odstawał od poziomu gry biało-czerwonych.  – Cieszę się, że podeszliśmy do tego meczu poważnie, mimo że nie był on tak ważny, jak inne mecze, które graliśmy. Nie było także tak ciężko, jak w innych meczach, ale cały czas chcę, by moi zawodnicy grali na sto procent. Uważam, że wszyscy zagraliśmy dobrze, więc było to dobre przygotowanie do ćwierćfinału. Teraz przed nami dużo cięższe spotkania, ale będziemy gotowi – powiedział po zakończeniu rundy grupowej francuski szkoleniowiec reprezentacji Polski.Dla Kubańczyków całe igrzyska były momentem zdobywania doświadczenia. Problemy, z jakimi borykała się drużyna od Ligi Światowej, sprawiły, że do Rio de Janeiro pojechał bardzo młody zespół. Ma on duży potencjał, ale to nie był jeszcze moment, by walczyć na równi z najlepszymi. – Moja drużyna wyszła, by zagrać hardo, jak w każdym innym spotkaniu. Reprezentacja Polski była lepsza od nas w każdym aspekcie gry, statystyki też to pokazują. Mój zespół jest w trakcie pracy i musimy ją kontynuować w pewnych rejonach naszej gry, np. w przyjęciu czy innych elementach, w których naszym problemem jest brak doświadczenia – ocenił trener kubańskich siatkarzy Nicolas Vives.

Biało-czerwoni dużo lepiej spisywali się od rywali w bloku i zagrywce, a także w ataku, ale choć mieli po drugiej stronie siatki młodych zawodników, to właśnie Polacy popełnili w meczu więcej błędów (23:17). – Spisaliśmy się w tym meczu tak, że ta wygrana w trzech szybkich setach była sprawiedliwa. Po to przyjechaliśmy do Rio de Janeiro i zagraliśmy właśnie tak, jak chcieliśmy. Popełniliśmy trochę błędów w zagrywce i ataku, ale była to tak naprawdę dla nas ława przeprawa i zachowaliśmy dużo sił na ćwierćfinał – mówił po meczu kapitan Polaków, Michał Kubiak, który zdobył w nim dla swojej drużyny najwięcej – 12 punktów. Przed reprezentacją Polski w środę niełatwe zadanie – w ćwierćfinale zmierzy się ona z siatkarzami ze Stanów Zjednoczonych.

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved