Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Michał Kubiak: Wynik nie będzie najważniejszy

Michał Kubiak: Wynik nie będzie najważniejszy

fot. Klaudia Piwowarczyk

Kolejnym etapem przygotowań polskich siatkarzy do wrześniowych mistrzostw świata będzie Memoriał Wagnera w Krakowie, gdzie biało-czerwonych sprawdzą Francja, Rosja i Kanada. – Z każdym dniem czujemy się lepiej, jak przyjdzie świeżość, pokażemy dużą siatkówkę – mówi „Super Expressowi” Michał Kubiak, kapitan reprezentacji Polski.

Zaplanowaliście sześć sparingów przed mistrzostwami świata. Co wam dadzą te spotkania?Michał Kubiak:Jesteśmy na etapie budowania formy i nie ma co wyciągać wielkich wniosków po meczach towarzyskich. Jeśli się wygra, tak jak z Kamerunem w Ostrowcu, to w porządku, ale nie taki jest cel. Każdy miał zagrać i zagrał. Trener szuka optymalnych ustawień. Nie ma jednak mowy, by traktować takie gry niepoważnie.

Po wyczerpujących treningach w Zakopanem pracowaliście w Spale. Było trochę lżej?

– Nie powiedziałbym, że lżej, na pewno inaczej, szczególnie na siłowni. Ale dalej jest ciężko.

Przed mistrzostwami świata macie pracować przede wszystkim nad zgraniem i zrozumieniem na parkiecie. Masz poczucie, że po ostatnich kilku tygodniach idzie to w dobrą stronę?

– Na pewno tak. Z każdym dniem czujemy się lepiej. Mam nadzieję, że jak przyjdzie świeżość, to będziemy w stanie pokazać dużą siatkówkę.

W weekend w Memoriale Wagnera traficie na czołówkę światową. Ten turniej pokaże wasze miejsce w szeregu przed docelową imprezą sezonu?

– Francja, Rosja i Kanada to dobre drużyny, ale nie niepokonane. Wygrywaliśmy z nimi. I nie jesteśmy skazani na porażkę. Wynik nie będzie najważniejszy, choć wiadomo, że lepiej wygrywać niż przegrywać. W tej chwili bardziej patrzymy na siebie i na to, czy gramy dobrze, a nie na to, w jakiej formie jest przeciwnik.

Jeśli zagracie dobrze w memoriale, to będzie wskazówka, jaką reprezentację zobaczymy na mundialu?

– Nie sądzę. Na mistrzostwach świata jeden mecz może odmienić wszystko. Czasem po słabym początku turnieju zagra się jedno dobre spotkanie, coś ruszy, zacznie nam iść, wszystko się odwróci i możemy dojść do medalu. Ale może to pójść i w drugą stronę. Teraz to wróżenie z fusów.

Cały wywiad Marka Żochowskiego w Super Expressie

 

źródło: Super Express

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2018-08-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved