Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Michał Kubiak: Wolę brzydko wygrać niż ładnie przegrać

Michał Kubiak: Wolę brzydko wygrać niż ładnie przegrać

– Chcemy grać dobrze i wygrywać. Czy chcemy grać ładnie? Czemu nie, kibicom by się podobało, tylko że w siatkówce nie ma not za styl. Najważniejszy jest wynik. Wolę brzydko wygrać niż ładnie przegrać – przyznał kapitan biało-czerwonych, Michał Kubiak. – Na razie jesteśmy w 1/8 finału i to kolejny etap, który trzeba przejść. Jak zagramy na swoim poziomie, to ani z najbliższym przeciwnikiem, ani z kolejnym nie powinno być źle – dodaje.

Biało-czerwoni w sobotni wieczór zmierzą się w 1/8 finału mistrzostw Europy z reprezentacją Hiszpanii. – Nie wiemy za dużo tym zespole, ale skoro znaleźli się na tym etapie, to znaczy, że prezentują europejski poziom i na pewno będziemy musieli podejść do tego spotkania z maksymalną koncentracją i szacunkiem do rywala, ale świadomi własnej wartości. Po prostu trzeba wyjść i wygrać ten mecz – mówi kapitan naszej reprezentacji, Michał Kubiak.Do tej pory podopieczni trenera Vitala Heynena stracili tylko jednego seta w meczu grupowym z Estonią. w pozostałych spotkaniach rywale stanowili ledwie tło dla świetnie prezentujących się biało-czerwonych. – Nie wiem czy oni boją się naszej siły, czy nikt nie grał do tej pory z nami na maksa swoich możliwości, czy też może my zagraliśmy tak dobrą siatkówkę, że nie pozwoliliśmy się rozwinąć. W naszej grupie chyba trochę ratowaliśmy poziom gry. Cieszymy się, że drużyny czują do nas respekt, ale my też nie chcemy nikogo lekceważyć, bo jeszcze kilka lat temu my byliśmy w podobnej sytuacji, Pamiętajmy, skąd się tutaj wzięliśmy, doszliśmy do tego ciężką pracą – przypomina przyjmujący reprezentacji Polski.

Cieszmy się z tego, że jest jak jest, ale pamiętajmy też, że jeszcze nic w tym turnieju nie wygraliśmy – mówi Michał Kubiak o formie zespołu. – Na razie jesteśmy w 1/8 finału i to kolejny etap, który trzeba przejść. Jak zagramy na swoim poziomie, to ani z najbliższym przeciwnikiem, ani z kolejnym nie powinno być źle. Mieliśmy wystarczająco dużo czasu w tym turnieju, żeby doszlifować formę i wskoczyć na wysoki poziom zrozumienia, każdy z zawodników wchodzących na boisko grał naprawdę dobrze jeśli chodzi o poziom indywidualny, ale i jako zespół. Mam wrażenie, że w mistrzostwach gramy lepiej niż w kwalifikacjach olimpijskich, jesteśmy bardziej pewni siebie, skoncentrowani, podchodzimy do tego z większym luzem, bo główny cel sezonu został już osiągnięty. Teraz mamy drugi: złoto mistrzostw Europy – dodaje

źródło: Super Express

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-09-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved