Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Michał Kubiak: Vital przełamał ten stereotyp

Michał Kubiak: Vital przełamał ten stereotyp

– Reprezentacja ma za sobą chyba najlepszy rok w historii. Oczywiście, nie zdobyliśmy żadnego złotego medalu, chociaż dla nas najważniejsza była kwalifikacja olimpijska. To był najważniejszy turniej w tym roku, a cel udało nam się osiągnąć – powiedział kapitan reprezentacji Polski, Michał Kubiak.

Za męską reprezentacją Polski bardzo udany rok. Podopieczni Vitala Heynena wywalczyli nie tylko olimpijską kwalifikację, ale także zdobyli medale w Lidze Narodów, mistrzostwach Europy oraz Pucharze Świata. – Reprezentacja ma za sobą chyba najlepszy rok w historii. Oczywiście, nie zdobyliśmy żadnego złotego medalu, chociaż dla nas najważniejsza była kwalifikacja olimpijska. To był najważniejszy turniej w tym roku, a cel udało nam się osiągnąć. Pozostałe medale są tylko dodatkiem, z którego się cieszymy. Drugi rok w kadencji każdego kolejnego trenera nie wyglądał dobrze, a jednak Vital przełamał ten stereotyp – powiedział Michał Kubiak.Przez ostatnie lata gra on w Japonii, ale wciąż jest w wysokiej formie, stanowiąc jeden z filarów reprezentacji. – Nie ma co martwić się o aspekt sportowy. W Japonii jestem już czwarty sezon. Chyba nikomu nie muszę udowadniać, że poziom, który prezentowałem przez ostatnie lata, nie jest dramatyczny, a wręcz odwrotnie. Oczywiście, marzy mi się jeszcze wygranie Ligi Mistrzów i jeszcze kilku innych trofeów w Europie. Ale najważniejszym celem dla mnie jest obecnie przygotowanie się do igrzysk olimpijskich i wygranie czegoś na nich, bo będę na nich już po raz trzeci. Mam nadzieję, że do trzech razy sztuka – podkreślił przyjmujący polskiej kadry.

Na igrzyskach olimpijskich będzie mogło jednak zagrać tylko 12 siatkarzy. Konkurencja o miejsce w składzie będzie duża, tym bardziej, że w kończącym się roku kilku zawodników pokazało się z dobrej strony, a Vital Heynen testował szeroką grupę siatkarzy. – Jest kilkunastu zawodników gotowych do grania na wysokim poziomie. W tym sezonie praktycznie 30 siatkarzy zostało sprawdzonych w bojach. Trener ma z czego wybierać. Na pewno dobrze wybierze, co pokazały poprzednie turnieje. Podjęte decyzje były jak widać słuszne. Decyzje personalne nie wszystkim mogą się podobać, ale trener wie, co robi. Ma wokół siebie sztab ludzi, który pomaga mu w podejmowaniu decyzji – zaznaczył Kubiak.

Przed Kubiakiem jeszcze jeden mecz w tym roku w barwach Panasonic Panthers, a następnie kapitan reprezentacji Polski wróci nad Wisłę na święta. Do Japonii ponownie uda się na początku stycznia. – W tym roku wyjątkowo spędzę święta w kraju. W Japonii tym razem będzie dłuższa przerwa w rozgrywkach. Są turnieje kwalifikacyjne do igrzysk. Gra tu kilku obcokrajowców, którzy będą jeszcze chcieli powalczyć o awans na igrzyska, więc liga będzie musiała się zatrzymać – zakończył Michał Kubiak.

źródło: inf. własna, polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2019-12-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved