Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Michał Kubiak: To był trudny mecz, im dalej w las tym będzie tylko lepiej

fot. Patryk Głowacki

Reprezentacja Polski w pierwszym meczu na mistrzostwach Europy pokonała Estonię 3:1. – Cieszymy się ze zwycięstwa, pierwsze koty za płoty. Na pewno to był trudny mecz, ale myślę, że im dalej w las tym będzie tylko lepiej – powiedział po spotkaniu kapitan biało-czerwonych, Michał Kubiak.

Polacy rozpoczęli zmagania na mistrzostwach Europy od zwycięstwa, ale Estonia postawiła niełatwe warunki na parkiecie i dzielnie walczyła. – Cieszymy się ze zwycięstwa, pierwsze koty za płoty. Na pewno to był trudny mecz, ale myślę, że im dalej w las tym będzie lepiej. My też musieliśmy się zaznajomić z tą halą, ponieważ trenowaliśmy tutaj tylko raz. Takie wejście w mecz jest trochę nerwowe, ale przetrzymaliśmy i udało nam się wygrać za trzy punkty i to najważniejsze – skomentował po meczu Michał Kubiak.Ghoerghe Cretu po drugim secie wymienił prawie cały skład, co przyniosło efekty. – Trener Estonii chyba od trzeciego seta wystawił drugą szóstkę, aby podstawowi gracze nie męczyli się z nami, a byli gotowi na mecze, które mają wygrać – powiedział przyjmujący reprezentacji Polski. – Każde spotkanie chcemy zwyciężać po 3:0, ale wiemy, że po drugiej stronie boiska jest drużyna, która nie przyjechała tutaj na wycieczkę, tylko urwać punkty tym najlepszym reprezentacjom – dodał Kubiak.

Przed startem turnieju Vital Heynen mówił o dwóch celach dla zespołu: wygrywać swoje mecze i spokojnie awansować, grając swoje, a drugi to walka o wszystko, walka o złoto. Czy coś jeszcze dodał? – To chyba wszystko. Trener naprawdę dużo mówi, ale dobrze mówi. Jak coś powie to tak jest, nie wymyśla, nie ściemnia i to jego cechuje, a my za to go lubimy – zaznaczył Kubiak.

Podczas spotkania z Estonia nie brakowało nerwów, co także było widać po zachowaniu szkoleniowca Polaków. – Trener przyjął taką postawę, bo wiedział, że wystawił w pierwszej szóstce tych chłopaków, którzy trochę mniej grali, aby mogli poczuć tryb meczowy, ale widział, że coś się nie klei. Vital jest doświadczonym facetem, wie co zrobić, by pomóc drużynie – przyznał przyjmujący. Reprezentacja Polski przez całe spotkanie mogła liczyć na wsparcie licznie zgromadzonych kibiców – Zawsze jesteśmy zadowoleni z tego, że kibice za nami jeżdżą i nie inaczej jest tym razem. Dziękujemy każdemu z osobna, który przychodzi na halę i nas wspiera, bo to naprawdę pomaga. Nasi kibice są najlepsi na świecie i każdy to powtarza – zakończył kapitan reprezentacji Polski.

Polscy siatkarze w ME

zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

źródło: inf. własna, polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-09-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved