Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Michał Kubiak: Ta drużyna jest cały czas razem

Michał Kubiak: Ta drużyna jest cały czas razem

fot. Klaudia Piwowarczyk

Michał Kubiak jest jednym z kilku doświadczonych siatkarzy, których trener Vital Heynen nie zabrał na turniej Final Six Ligi Narodów. Ważniejsze od zawodów w Chicago są bowiem zbliżające się kwalifikacje olimpijskie w Gdańsku oraz mistrzostwa Europy. Do Stanów Zjednoczonych poleciało kilku młodych zawodników, którzy dopiero przebijają się do pierwszej reprezentacji Polski. – Drużynę stać na awans do półfinału – uważa kapitan mistrzów świata, przebywający na zgrupowaniu kadry w Zakopanem.

Będziecie oglądać mecze Polaków na turnieju Final Six? Spotkania są późno w nocy, a wy macie ciężko trenować na zgrupowaniu w Zakopanem.Michał Kubiak: Oczywiście, że będziemy chcieli obejrzeć te spotkania, ale w miarę możliwości. Nie będziemy zarywać nocy, bo mamy swoje obowiązki do wykonania. Musimy się dobrze przygotować do kwalifikacji olimpijskich, to jest dla nas priorytet. Będziemy oczywiście kibicować tym zawodnikom, którzy polecieli do Chicago, jesteśmy przecież jedną drużyną, chociaż zostaliśmy teraz podzieleni na dwie grupy. Ta drużyna jest cały czas razem.

Jak oceniasz szanse tej grupy, która tam pojechała, w starciach z Brazylią i Iranem?

Myślę, że Iran jest spokojnie do ogrania. Brazylia, jeżeli zagra w pełnym składzie, będzie w gronie faworytów do wygrania całego turnieju. Ale z nią też można powalczyć, więc nie mówię, że przegramy.

Nowa formuła Ligi Narodów jest może bardziej sprawiedliwa, ale i bardziej uciążliwa dla zawodników. Zmiany stref czasowych, długie podróże… W przyszłym roku turniej finałowy rozgrywany będzie trzy tygodnie przed rozpoczęciem igrzysk olimpijskich, więc ten termin też jest trochę niewygodny.

Gdy wchodziłem do reprezentacji Polski, to każdy taki wyjazd sprawiał mi ogromną frajdę. Im dalej, tym lepiej, bo przy okazji zobaczyło się trochę świata. W miarę upływu czasu człowiek jednak nie regeneruje się już tak szybko i długie podróże stają się uciążliwe. Nie wiem, który system był lepszy, ale finał powinien być rozgrywany trochę wcześniej. Szczególnie w przyszłym roku. Chyba ktoś tego nie przemyślał dokładnie, ale zdarza się to nie pierwszy raz.

Rozmawiał: Marek Magiera, Polsat Sport

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-07-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved