Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Michał Kubiak: Sukcesy na pewno przyjdą

Michał Kubiak: Sukcesy na pewno przyjdą

fot. Klaudia Piwowarczyk

Michał Kubiak był po dwóch turniejach najskuteczniejszym Polakiem w Lidze Narodów. Kapitan reprezentacji dostał wolne od Vitala Heynena. – Znam swoje potrzeby, to samo dotyczy mojego ciała. Wiem, co trzeba zrobić, żeby dobrze się czuć i być odpowiednio przygotowanym do meczu. To też przychodzi z wiekiem. Każdy z nas, kto jest trochę starszy, stara się przekazać swój bagaż uwag młodszym – mówi przyjmujący reprezentacji Polski.

W ostatnich tygodniach często padają pytania o radość z gry. Zmiana atmosfery, czy zmiana jakościowa?Michał Kubiak:Z czegoś musi się to brać. Czy zmiana jakościowa nastąpiła, to nie wiem. Na pewno jakaś jest. Na razie jest to zmiana na lepsze. Natomiast nie wiem, skąd wzięło się przekonanie, że w ubiegłym roku w zespole była zła atmosfera. Tak nie było. Ktoś sobie to wymyślił, nie wiem, skąd miał informacje. Między chłopakami nie było konfliktów i to potwierdzą chyba wszyscy, którzy bywali na zgrupowaniach. Drużyna nie grała jednak dobrze. Jak są porażki, to szuka się przyczyn.

A jak to jest być „starszakiem” w kadrze?

– Ja tak do tego nie podchodzę. Czuję się lepiej, niż jak miałem 25 lat. Znam swoje potrzeby, to samo dotyczy mojego ciała. Wiem, co trzeba zrobić, żeby dobrze się czuć i być odpowiednio przygotowanym do meczu. To też przychodzi z wiekiem. Każdy z nas, kto jest trochę starszy, stara się przekazać swój bagaż uwag młodszym.

Kiedy poznamy siłę kadry Vitala Heynena?

– Żeby w 2020 roku grać dobrze, trzeba się do tego przygotować. Potrzebne jest zbudowanie systemu, który tej drużynie będzie odpowiadał. W przyszłym roku dołączy do nas Leon, jeżeli tylko zdrowotnie będzie w stanie. Różne rzeczy mogą się zdarzyć. Nikomu nie życzę oczywiście kontuzji, chciałbym, żebyśmy wszyscy byli zdrowi i gotowi. Mając Leona w składzie, ta drużyna zmieni oblicze. Bez wątpienia jest bowiem bardzo dobrym zawodnikiem. Na razie gramy w Lidze Narodów, wygląda to dobrze. Chociaż w meczu z Chinami nie graliśmy super, a mimo tego wygraliśmy w trzech setach. Ważne jest, żeby z dnia na dzień robić postępy i tak jak trener wymaga, poprawiamy się każdego dnia. A sukcesy na pewno przyjdą.

Kibice, mimo kiepskiego czasu, nadal są z reprezentacją. Zaskoczenie?

– Ja nie jestem zaskoczony. Nie uważam, żebyśmy mieli np. 5–6 gorszych lat. Jeden, 2017, nie może przekreślić wszystkich sukcesów, które osiągnęliśmy w ostatniej dekadzie. Uważam, że kibice zawsze są z nami i będą. Przylgnęła do nas łatka ćwierćfinału igrzysk i tego nie możemy zmienić. Ale jak piłkarze w mistrzostwach Europy są na tym etapie, to jest to uważane za wielki sukces. Wszyscy zachowują się jakby co najmniej mistrza zdobyli, to mi się nie podoba. Jeżeli mamy traktować się równo, róbmy to. A tu siatkarze kończą na ćwierćfinale igrzysk i jest dramat narodowy, a u piłkarzy zaraz mamy: „O jejku, jak my fajnie zagraliśmy”.

Cały wywiad Macieja Piaseckiego w serwisie sport.tvp.pl

źródło: sport.tvp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2018-06-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved