Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Michał Kubiak: Spotkanie było trudniejsze, niż wskazuje na to wynik

Michał Kubiak: Spotkanie było trudniejsze, niż wskazuje na to wynik

Reprezentacja Polski dzięki zwycięstwu 3:0 nad Argentyńczykami zapewniła sobie awans do ćwierćfinału igrzysk olimpijskich. Polacy pewnie wygrali dwie pierwsze odsłony spotkania i dopiero w trzeciej trwała zacięta walka. – Rywale zagrali niesamowicie w trzecim secie, ale my byliśmy trochę lepsi – skomentował Michał Kubiak.

Argentyński zespół pokazał już w turnieju olimpijskim, że może być czarnym koniem rozgrywek w Rio de Janeiro. Podopieczni Julio Velasco najpierw pokonali Iran, a następnie 3:1 wygrali z reprezentacją Rosji, jednak w dwóch pierwszych partiach pojedynku z biało-czerwonymi nie było widać zespołu z poprzednich starć. Polacy pewnie zapisali na swoim koncie zwycięstwa w dwóch pierwszych setach i dopiero trzecia partia była bardziej zacięta, ale i ona padła łupem lepiej dysponowanych Polaków. – Argentyna i Polska to zespoły o podobnej charakterystyce, więc bardzo do siebie pasują. Nasz rozgrywający zagrał świetne spotkanie, bardzo dobrze rozłożył atak, posyłając piłki do wszystkich zawodników – chwalił postawę Grzegorza Łomacza szkoleniowiec polskiej kadry.

Dopiero w trzecim secie Argentyńczycy byli w stanie nawiązać z polską kadrą wyrównaną walkę. Biało-czerwonym udało się jednak zapisać na swoim koncie także zaciętą końcówkę tej partii i wygrać całe spotkanie 3:0. – Mecz zrobił się o wiele trudniejszy w trzecim secie i to dobrze, że udało nam się utrzymać agresję w grze. Jestem z tego naprawdę zadowolony – podkreślał po trzecim zwycięstwie na igrzyskach olimpijskich Stephane Antiga. Tym samym jego podopieczni pozostają jedynym niepokonanym zespołem w grupie B.

Chociaż pojedynek z zespołem Julio Velasco zakończył się w trzech setach, to Michał Kubiak doskonale zdaje sobie sprawę, że nie był to aż tak łatwy mecz. – Spotkanie było trudniejsze, niż wskazuje na to wynik. Zdawaliśmy sobie sprawę, że mecz przeciwko Argentynie będzie trudny – mówił kapitan polskiej reprezentacji. Nie sposób przejść obojętnie obok trzeciej odsłony spotkania, w której obie drużyny prezentowały świetną siatkówkę, a set zakończył się dopiero wynikiem 37:35. – Rywale zagrali niesamowicie w trzecim secie, ale my byliśmy trochę lepsi – zaznaczył Michał Kubiak.

źródło: FIVB, inf. własna