Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Michał Kubiak i Panasonic Panthers obronili mistrzowski tytuł, MVP sezonu dla Polaka

Michał Kubiak i Panasonic Panthers obronili mistrzowski tytuł, MVP sezonu dla Polaka

fot. LUMIKA Anna Klepaczko

Niedziela okazała się szczęśliwym dniem dla Panasonic Panthers i Michała Kubiaka. „Pantery” po raz drugi pokonały JT Thunders i mogły świętować drugi z rzędu i siódmy w historii tytuł mistrzowski. Do zwycięstwa tym razem ekipa kapitana reprezentacji Polski potrzebowała trzech setów. Przypomnijmy, że w pierwszym meczu finałowym potrzebny był tie-break.

W drugim meczu finałowym walka była jedynie w pierwszym, granym na przewagi secie. W kolejnych odsłonach drużyna Michała Kubiaka już kontrolowała boiskowe wydarzenia. Lepiej spisała się w ataku (58% skuteczności przy 53 zdobytych punktach tym elementem, rywale zaś zdobyli 43 oczka notując 50%). W bloku było 5:3 dla pokonanych, a w asach serwisowych 6:2 dla „Panter”.Kolejny raz swój zespół do sukcesu poprowadził Michał Kubiak  na 39 ataków skończył 23 (59% skuteczności). Polak przyjął 33 zagrywki notując w tym elemencie wskaźnik na poziomie 56%.  Polak został wyróżniony nagrodą MVP sezonu. Michał Kubiak przypomnijmy podpisał nowy, dwuletni kontrakt. Zakończenie V-league nie oznacza końca sezonu klubowego dla Michała Kubiaka. Przed zespołem jeszcze Klubowe Mistrzostwa Azji (18-26.04), a  także majowa rywalizacja o Puchar Kurowashiki  (1-6. 05).

Panasonic Panthers – JT Thunders 3:0
(26:24, 25:20, 25:20)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-04-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved