Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Michał Kubiak o IO: Przygotowania idą zgodnie z planem

Michał Kubiak o IO: Przygotowania idą zgodnie z planem

fot. Patryk Głowacki

Świat walczy z koronawirusem, który zatrzymał praktycznie każdą dziedzinę życia. Zatrzymał poza granicami kraju wiele osób, także sportowców. Pod koniec marca do Polski miał wrócić Michał Kubiak, na co dzień grający w lidze japońskiej. Na tę chwilę nie wiadomo kiedy kapitan polskiej reprezentacji opuści Japonię. W Przeglądzie Sportowym Kubiak mówi m.in. o sytuacji w Japonii oraz miejscowych przygotowaniach do igrzysk olimpijskich. – Myślę, że igrzyska odbędą się w wyznaczonym terminie. W Japonii nikt nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Wszystkie przygotowania idą zgodnie z planem – przyznał.

Europa jest obecnie sparaliżowana przez koronawirusa. Wcześniej dramatyczna sytuacja była w Azji, głównie w Chinach. W Japonii jest natomiast dużo spokojniej i jak powiedział w Przeglądzie Sportowym Michał Kubiak nie ma paniki, ani życie nie jest mocno ograniczone. – W Japonii, gdzie teraz przebywam, nic się nie dzieje. Wszystko odbywa się normalnie. Poza tym, że są zamknięte baseny, nie odbywają się koncerty czy mecze. Ludzie chodzą po ulicach, spotykają się w miejscach publicznych, sklepy są otwarte. Nie widać, by coś się radykalnie zmieniło w związku z tym wirusem – przyznał przyjmujący.Pod koniec lutego Michał Kubiak i jego Panasonic Panthers zakończyli sezon z wicemistrzostwem Japonii na koncie. Jak przyznaje reprezentant Polski koniec rozgrywek o mistrzostwo kraju to nie był koniec wypełniania kontraktu z japońskim klubem. Dużo mówiło się o przenosinach Polaka do ligi włoskiej, w której Kubiak miałby wzmocnić zespół z Modeny. – Żaden kontrakt nie jest podpisany. Jestem zawodnikiem klubu Panasonic Panthers i teoretycznie na początku maja mam do zagrania jeszcze jeden puchar. Na razie więc nie ma tematu. Propozycja z Włoch jest i się nad nią zastanawiam, ale wszystko zależy od tego, jak się ułoży kalendarz i czy liga we Włoszech w ogóle ruszy. Ale skoro Liga Narodów została przełożona na późniejszy termin, po igrzyskach, podejrzewam, że również ligę włoską przesuną w czasie tak, by dograć ją do końca. Na razie jednak jest za dużo niewiadomych i nie myślę o tym – stwierdził w rozmowie z Przeglądem Sportowym Kubiak.

Reprezentant Polski obecnie normalnie trenuje razem z drużyną. – Nie do końca mam wolne. To znaczy mieliśmy po lidze dwa tygodnie luzu, nie spotykaliśmy się w klubie, ale ćwiczyliśmy sami. Od tego poniedziałku zaczęliśmy z drużyną już normalne treningi. Nikt nie panikuje, wszyscy żyją tak, jak żyli wcześniej. Naprawdę nie widać niczego związanego z koronawirusem, może poza tym, że nie można na basen pójść, ale myślę, że to nie jest największy problem. Za to do parku na świeże powietrze jak najbardziej można się wybrać, co też chętnie czynimy. Tym bardziej że idzie wiosna, już jest 20 stopni Celsjusza – powiedział Kubiak.

Kilka dni temu premier Japonii uspokajał nastroje i zapewnił, że termin igrzysk olimpijskich nie jest zagrożony. Według niego przygotowania do sportowej imprezy czterolecia nie zostały w żaden sposób zakłócone. Potwierdza to Michał Kubiak. – Myślę, że igrzyska odbędą się w wyznaczonym terminie. W Japonii nikt nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Wszystkie przygotowania idą zgodnie z planem. Nie ma żadnych opóźnień. Wszystko jest na takim poziomie, na jakim być powinno. Słuchałem tutejszej telewizji. Było kilka spotkań szefów komitetu olimpijskiego i działacze twierdzą, że wszystko jest pod kontrolą – stwierdził reprezentant Polski.

Cała rozmowa Ryszarda Opiatowskiego w serwisie Przeglądu Sportowego.

źródło: opr. własne, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved