Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Michał Kubiak o FIVB: Absurd goni absurd

Michał Kubiak o FIVB: Absurd goni absurd

fot. LUMIKA Anna Klepaczko

Powoli w każdym kraju dobiega koniec sezon ligowy. Nie inaczej jest w Japonii, gdzie od jakiegoś czasu gra kapitan reprezentacji Polski, Michał Kubiak. Pewne jest, że polski przyjmujący w Azji pozostanie na kolejne dwa sezony, a w maju powróci do kraju, gdzie czeka go gra w reprezentacji Polski. – Na pewno nie czuję się na siłach, żeby grać całą Ligę Narodów i na ten temat z trenerem już rozmawiałem – zdradza w rozmowie z Przeglądem Sportowym.

Michał Kubiak w lidze japońskiej spisuje się naprawdę dobrze, a jego umiejętności i doświadczenie są w Azji bardzo doceniane. Natomiast jego zespół pewnie zmierza po triumf w lidze, po drugiej części sezonu był liderem, dzięki czemu awansował do finału rozgrywek. Walka o złoto rozpocznie się 7 kwietnia. Sam zawodnik i jego rodzina w Japonii czują się bardzo dobrze, dlatego jak na razie nie będzie można oglądać go na europejskich czy polskich boiskach. – Zdecydowaliśmy z żoną, że zostaniemy dłużej w Japonii. Przyzwyczailiśmy się do życia tutaj. Czuję się dobrze w tym kraju, podobnie jak moja rodzina. Starsza córka chodzi do przedszkola, a działacze w klubie są ze mnie zadowoleni. Nie biłem się mocno z myślami. Oczywiście rozważaliśmy wszystkie za i przeciw. Wygrała Japonia. Nie tylko dla mnie, ale też dla mojej rodziny najlepszą opcją było pozostanie tutaj – stwierdza reprezentant Polski, dla którego obecni sezon jest trzecim w lidze japońskiej.Choć liga się kończy przed zespołem Kubiaka jeszcze trochę grania i to tego na wysokim poziomie. – Są jeszcze klubowe mistrzostwa Azji. To będzie mały Puchar Świata, bo jeśli dojdziemy do finału w dziewięć dni zagramy osiem meczów. Władze FIVB po raz kolejny się „popisały”. Brak mi słów. Absurd goni absurd. Nikt nie liczy się z naszym zdrowiem. Jesteśmy traktowani jak maszynki do robienia pieniędzy dla FIVB. Obyśmy wszyscy w zdrowiu wytrzymali kolejny „szalony” turniej, bo kontuzji jest coraz więcej, a powinno być coraz mniej – grzmi w Przeglądzie Sportowym kapitan biało-czerwonych.

Jak zawsze reprezentacja Polski może liczyć na Kubiaka i w tym sezonie przyjmującego nie zabraknie w ekipie Vitala Heynena. Dwukrotny mistrz świata nie ukrywa jednak, że jego możliwości są ograniczone i gdy to będzie możliwe, liczy na trochę wolnego. – Zobaczymy, jakie będą ustalenia z trenerem. Na pewno nie czuję się na siłach, żeby grać całą Ligę Narodów i na ten temat z trenerem już rozmawiałem – mówi Kubiak, który jest już bliski 200 występów w kadrze narodowej.

Cała rozmowa Ryszarda Opiatowskiego w serwisie Przeglądu Sportowego.

źródło: inf. własna, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-04-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved