Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Michał Kubiak: Nie róbmy tragedii, że zagramy z Francją

Michał Kubiak: Nie róbmy tragedii, że zagramy z Francją

fot. archiwum

– Nie róbmy tragedii z tego, że będziemy grali z nimi w półfinale. Jeżeli mamy wygrać ten turniej, musimy wygrać z nimi teraz albo w finale – powiedział po przegranym meczu z Niemcami kapitan reprezentacji Polski, Michał Kubiak. Spotkanie z Trójkolorowymi już w sobotni wieczór, wcześniej Niemcy zagrają z Rosją. Ostatnie trzy mecze Polska – Francja kończyły się po pięciu setach.

Reprezentanci Polski nie robili absolutnie żadnej tragedii z porażki z Niemcami i koncentrują się już tylko na półfinałowym meczu z Francją. Ostatni mecz fazy grupowej nie miał żadnego znaczenia, jeżeli chodzi o awans do półfinału. – Ten mecz jest już nieważny, on już się odbył i nie ma sensu na jego temat rozmawiać. W sobotę gramy z Francją i musimy wygrać – krótko powiedział po meczu Michał Kubiak.

W trakcie ostatniego spotkania grupowego Stephane Antiga podjął decyzję o desygnowaniu do gry rezerwowych. Czy to w kontekście trudnych bojów w sobotę i niedzielę słuszna decyzja, to się okaże. – My się w stu procentach zgadzamy ze wszystkimi decyzjami, jakie podejmuje trener. Czy to była dobra decyzja, czas pokaże. My jesteśmy za sztabem szkoleniowym, sztab szkoleniowy jest za nami i tak powinien wyglądać team – zapewnił Kubiak.Kapitan reprezentacji Polski przyznał, że w sobotni wieczór spotkają się dwa podobne zespoły, z których tylko jeden wyjdzie z tego boju zwycięsko. – Na pewno spotkają się dwie podobne drużyny. Jesteśmy w stanie wygrać z Francją, nie róbmy tragedii z tego, że będziemy grali z nią w półfinale. Jeżeli mamy wygrać ten turniej, musimy wygrać z nią teraz albo w finale – powiedział Kubiak.

Ostatnie nasze trzy spotkania z Francją za kadencji Stephane’a Antigi, podczas mistrzostw świata, Final Six Ligi Światowej i Memoriału Wagnera, kończyły się tie-breakiem. Trójkolorowi wygrali tylko ten podczas Ligi Światowej. – W sobotę na pewno chcemy wygrać to spotkanie. Ja nie twierdzę, że się nie uda, jesteśmy bardzo dobrą drużyną, która jest w stanie wygrać z Francją. Francuzi nie są od nas lepszym zespołem – zapewnił kapitan naszej reprezentacji.

źródło: inf. własna, sport.tvp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-01-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved