Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Michał Kubiak: Nie możemy myśleć, że ten turniej jest już przez nas wygrany

Michał Kubiak: Nie możemy myśleć, że ten turniej jest już przez nas wygrany

fot. Aleksandra Twardowska

Biało-czerwoni wygrali z Hiszpanią w 1/8 finału mistrzostw Europy i myślami są już przy poniedziałkowym spotkaniu z Niemcami. – Grają tam naprawdę fenomenalnej klasy zawodnicy i musimy być ostrożni – tuż po meczu z Hiszpanią zdradził Michał Kubiak. – Nie możemy myśleć, że ten turniej jest już przez nas wygrany. Przyjdą trudniejsze spotkania i problemy, naszym zadaniem jest to przetrwać – zaapelował do kolegów Kubiak.

Po fazie grupowej bez porażki przyszedł czas na zmagania na etapie pucharowym. W meczu 1/8 finału Polacy nie dali najmniejszych szans reprezentacji Hiszpanii. – Ten mecz pójdzie w zapomnienie. Na początku mieliśmy trochę problemów. Nowa hala, inaczej rozłożone trybuny, mocniejsze oświetlenie niż na wczorajszym treningu. Najważniejsze jest to, że potrafiliśmy opanować nasze emocje. To co się dzisiaj działo, przechodzi ludzkie pojęcie – opisał Michał Kubiak.Kończy się pewien etap turnieju, ale nie kończą się mistrzostwa. Przed nami najważniejsza cześć rywalizacji. Przed nami jeszcze trzy mecze, najważniejsze potyczki, które chcemy wygrać i dotrzeć do finału, ale pamiętajmy w czwórce są już znakomite zespoły i poziom rywalizacji będzie bardzo wyrównany. Nie uciekajmy jednak zbyt daleko w przyszłość, bo jeszcze nie jesteśmy w półfinałach i trzeba się skupić na poniedziałku, na meczu o czwórkę z Niemcami – przyznał przyjmujący reprezentacji Polski. W poniedziałek siatkarze Heynena zmierzą się z Niemcami w ćwierćfinale mistrzostw Europy. Nasi zachodni sąsiedzi w sobotnim meczu 1/8 finału pokonali Holendrów 3:1. – Niemcy nie są w najwyższej formie, ale grają tam naprawdę fenomenalnej klasy zawodnicy i musimy być ostrożni. Musimy wyjść zmotywowani na maksa i będzie dobrze – ocenił Kubiak.

W meczu z Hiszpanią biało-czerwonych dopingowało blisko sześć tysięcy kibiców, którzy gorąco zagrzewali swoich ulubieńców do wysiłku. – Jak staliśmy na boisku i rozmawialiśmy między sobą to nie było dosłownie nic słychać. Chcąc się skomunikować, musieliśmy podchodzić do siebie dosłownie na centymetry, nie było innej możliwości – dodał 32-latek. Pytany o skalę trudności dotychczasowych spotkań i porównanie ich do zwykłych sparingów kapitan reprezentacji Polski odpowiedział: – Ja do tego tak nie podchodzę, to byłby brak szacunku dla przeciwnika. Wychodzimy zmotywowani na boisko, bo chcemy wygrywać, ale też tworzyć historię – powiedział Michał Kubiak pytany o skalę trudności dotychczasowych spotkań i porównanie ich do zwykłych sparingów.

Grający na co dzień w lidze japońskiej przyjmujący zwrócił uwagę na elementy, które przeszkadzały Polakom. Podkreślał, że w każdej hali inaczej pada światło, inaczej jest ono skierowane na treningach, a inaczej na meczach. – Jestem zadowolony. To nasze najlepsze osiągnięcie w mistrzostwach Europy od ośmiu lat. Nie przyjechaliśmy jednak po ćwierćfinał, nie jestem minimalistą. Niemcy nie grają fantastycznej siatkówki na tym turnieju, ale mają bardzo dobrych zawodników – odniósł się do przebiegu turnieju Kubiak. Skomplementował grę Leona, który zdobył 19 punktów i aż siedem po zagrywce. Był to jego najlepszy występ w polskiej kadrze. – Dziś był ewidentny mecz Wilfredo. Wszystko czego nie dotknął zamieniał w złoto. Zagrał fenomenalne spotkanie. Zagrywką punktował niemiłosiernie i nie mylił się w ataku. Miejmy nadzieję, że za dwa dni wszyscy będziemy w takiej dyspozycji – dodał. Jednocześnie kapitan reprezentacji wspomniał, że przydałyby się jeszcze trzy tak dobre występy Leona. – Jestem szczęśliwy z tego wszystkiego, co się tu dzieje, ale nie może to nas uśpić. Nie możemy myśleć, że ten turniej jest już przez nas wygrany. Przyjdą trudniejsze spotkania i problemy, naszym zadaniem jest to przetrwać – zaapelował do kolegów Kubiak.

źródło: onet.pl, pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-09-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved