Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Michał Kubiak: Najważniejszy jest teraz ćwierćfinał

Michał Kubiak: Najważniejszy jest teraz ćwierćfinał

fot. archiwum

– Każdy turniej jest inny, każdy rządzi się swoimi prawami, więc dla nas najważniejszy jest teraz mecz ćwierćfinałowy. Zrobimy wszystko, żeby go wygrać – twierdzi Michał Kubiak, przyjmujący polskiej reprezentacji.

Zmiennik Bartosza Kurka w reprezentacji siatkarzy w spotkaniu z Białorusią zdobył najwięcej punktów – 13. Po meczu Dawid Konarski powiedział: – Dziś kilku z nas dostało szansę gry po dłuższym przebywaniu w kwadracie. Mieliśmy okazję się pokazać, z czego bardzo się cieszę, bo wszyscy potrzebują czasami pograć. Po to czekamy w rezerwie, by wspomóc zespół, gdy to konieczne. Tak jak dzisiaj. Teraz przed nami dwa dni odpoczynku, będziemy więc optymalnie przygotowani na ćwierćfinał. W nim rzucimy wszystkie nasze siły, a mamy ich jeszcze całkiem sporo. Trochę obawialiśmy się, że będzie to gorzej wyglądać po powrocie z Japonii, a jest całkiem dobrze, jeśli chodzi o kondycję. Sił nam nie zabraknie i mam nadzieję, że będziemy walczyć o złoty medal – zapewniał atakujący reprezentacji Polski.

Bartosz Kurek tylko na chwilę wszedł na boisko w meczu z Białorusią. Atakujący zdobył jeden punkt. – W naszym zespole nie ma nominalnych zmienników. Każdy może wejść na boisko w każdym momencie i zagrać dobrze. Tym różnimy się od innych ekip, że mamy wyrównaną czternastkę. Teraz jedziemy do Sofii. W ćwierćfinale czeka nas trudny mecz. Poprzeczka będzie zawieszona wyżej niż w Warnie. Mam nadzieję, że nasza forma, która nie jest tak dobra jak w Pucharze Świata, wystarczy do tego, by pokonać kolejną przeszkodę. Nie ma dla mnie znaczenia, kto będzie rywalem. Liczyć będzie się to, jak my zagramy, a nie to, kto jest po drugiej stronie siatki. Na pewno rywal się nie podda, bo czujemy, że inne zespoły dodatkowo mobilizują się na naszą ekipę – mówił Bartosz Kurek.– Chcieliśmy dobrze rozpocząć te mistrzostwa Europy i to się nam udało. Teraz jedziemy do Sofii, w środę zagramy w ćwierćfinale i mam nadzieję, że po meczu będziemy wszyscy równie uśmiechnięci i będzie dobrze. Sofia zawsze nam się kojarzy z niewiarygodnym sukcesem, który tam odnieśliśmy w Lidze Światowej. Wszyscy o tym pamiętamy, ale teraz są mistrzostwa Europy. Każdy turniej jest inny, każdy rządzi się swoimi prawami, więc dla nas najważniejszy jest teraz mecz ćwierćfinałowy. Zrobimy wszystko, żeby go wygrać – twierdzi Michał Kubiak, przyjmujący polskiej reprezentacji.

źródło: katowickisport.pl, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-10-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved