Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > konkursy > Michał Kubiak najlepszym polskim siatkarzem w 2015 roku

Michał Kubiak najlepszym polskim siatkarzem w 2015 roku

fot. archiwum

Za nami jubileuszowy X Plebiscyt Strefy Siatkówki – w nim czytelnicy Strefy Siatkówki mają okazję zagłosować i wybrać swoje „naj” w corocznie przedstawianych kategoriach. W tym roku było ich osiem, a plebiscyt jak zawsze otwierała kategoria na najlepszego polskiego siatkarza w 2015 roku. W niej bezsprzecznie triumfował Michał Kubiak.

Najlepszy polski siatkarz w 2015 roku

1.       Michał Kubiak – 53,73% głosówKubiak był faworytem tegorocznego plebiscytu. Przyjmujący to kapitan i niekwestionowany lider reprezentacji Polski, jeden z najlepszych polskich zawodników obecnie. Kubiak stanowi nie tylko o sile kadry narodowej, ale także o grze swojego klubu – obecnie świetnie spisuje się w tureckim Halkbanku Ankara. Zawodnik ten od dłuższego czasu nie schodzi poniżej swojego bardzo dobrego poziomu, a co rusz zachwyca formą i swoją efektowną grą. Ciężko wyobrazić sobie reprezentację Polski bez niego. Kubiak dysponuje nie tylko znakomitymi umiejętnościami, ale i charakterem przywódcy, nigdy się nie poddaje i zawsze walczy do końca.

2.       Bartosz Kurek – 20,25% głosów

Bartosz Kurek powrócił do reprezentacji jako pierwszy atakujący i stał się jednym z jej liderów. Kurek udanie zastąpił w drużynie narodowej Mariusza Wlazłego, równie dobrze prezentuje się też w barwach Asseco Resovii Rzeszów i przewodzi w klasyfikacji najlepszych atakujących PlusLigi. Co w jego przypadku jest najważniejsze to fakt, że nie zaszkodziła mu zmiana pozycji – ze świetnego przyjmującego stał się klasowym atakującym.

3.       Mateusz Mika – 11,48% głosów

Mika to jeden z filarów Lotosu Trefla Gdańsk, dzięki któremu klub ten sięgnął po drugie miejsce w sezonie 2014/2015 PlusLigi. Obecnie również jest to główny punkt gdańskiej drużyny. W 2015 roku Mika stał się też jednym z głównym pretendentów do gry w szóstce reprezentacji Polski oraz jej pewnym punktem. Przyjmujący dysponuje znakomitymi warunkami fizycznymi, dobrym atakiem i przyjęciem. W PlusLidze wielokrotnie wybierany był najlepszym graczem swojej drużyny, otrzymał także nagrodę MVP turnieju finałowego Pucharu Polski.

Pozostałe wyniki:
4. Paweł Zatorski – 9,42% głosów
5. Piotr Nowakowski – 1,92% głosów
6. Daniel Pliński – 1,77%
7. Damian Wojtaszek – 1,43%

W poprzednich latach triumfowali:
2006 – Mariusz Wlazły
2007 – Michał Winiarski
2008 – Michał Winiarski
2009 – Paweł Zagumny
2010 – Bartosz Kurek
2011 – Bartosz Kurek
2012 – Bartosz Kurek
2013 – Bartosz Kurek
2014 – Mariusz Wlazły

2015 – Michał Kubiak

źródło: Strefa Siatkówki

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, konkursy

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-01-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved