Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > XI Plebiscyt Strefy Siatkówki: Michał Kubiak najlepszym polskim siatkarzem w 2016 roku

XI Plebiscyt Strefy Siatkówki: Michał Kubiak najlepszym polskim siatkarzem w 2016 roku

fot. Klaudia Piwowarczyk

Podliczyliśmy wszystkie głosy, jakie nasi czytelnicy oddali w XI Plebiscycie Strefy Siatkówki. W tym roku wybieraliśmy „naj” w dziesięciu kategoriach, a najlepszych i najlepsze wybieraliście wy – czytelnicy, kibice, trenerzy, działacze, zawodnicy i zawodniczki. W następnych newsach będziemy wam przedstawiać wyniki w każdej kolejnej kategorii. A tymczasem… miano najlepszego polskiego siatkarza w 2016 roku wędruje do kapitana polskiej reprezentacji siatkarzy – Michała Kubiaka, dla którego nie jest to pierwsze zwycięstwo w naszym plebiscycie. Wyprzedził on m.in. Mariusza Wlazłego i Dawida Konarskiego.

1.     Michał Kubiak – 31,9%Szczerze mówiąc, pewnie mało kto wierzył, że Michał Kubiak z niewielkim wzrostem może być liderem drużyny, zarówno na boisku, jak i poza nim. Swoimi reakcjami przyjmujący na pewno wpłynął na losy niejednego meczu. W berlińskich kwalifikacjach do igrzysk olimpijskich pokazał charakter. Jest to niezłomny kapitan polskiej kadry, a ostatnio i lider swojej ekipy w lidze japońskiej. To drugie z rzędu zwycięstwo Michała Kubiaka w Plebiscycie Strefy Siatkówki.

2.     Mariusz Wlazły – 22,7 %

Mimo że Mariusz Wlazły nie gra już w reprezentacji, to na parkietach PlusLigi nadal udowadnia, że jest bardzo dobrym siatkarzem. Mimo upływającego czasu nadal jest postrachem przyjmujących, a jego potężne uderzenia z pola serwisowego często śnią się po nocach rywalom. Mimo problemów zdrowotnych trudno wskazać mecz, w którym Wlazły zagrałby źle. Dla niego nie jest straszne grać z chorobą i wysoką gorączką. Nadal jest to główna siła napędowa Skry.

3.     Dawid Konarski – 11,8%

Atakujący odbudował się w ZAKSIE i jest jej pewnym punktem. W ubiegłym sezonie poprowadził drużynę z Kędzierzyna-Koźla do mistrzostwa Polski. Był to jej niezwykle ważny element. W reprezentacji Polski kiedy trzeba było, także zawsze dawał dobre zmiany Kurkowi. Solidność to jego największy zaleta. Był trzecim atakującym minionego sezonu PlusLigi.

Kolejne miejsca w XI Plebiscycie Strefy Siatkówki zajęli:

4.     Bartosz Kurek

5.     Paweł Zatorski

6.     Mateusz Bieniek

7.     Mateusz Mika*

8.     Grzegorz Łomacz

9.     Aleksander Śliwka*

10.   Bartosz Kwolek*

11.   Tomasz Fornal*

12.   Karol Kłos

* Zawodnicy, których kandydatury zostały zgłoszone w czasie głosowania.

źródło: Strefa Siatkówki

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, inne, konkursy

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-02-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved