Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Michał Kubiak: Najlepiej wygrać trzy mecze po grupie

Michał Kubiak: Najlepiej wygrać trzy mecze po grupie

fot. Aleksandra Twardowska

– Złoty medal olimpijski jest dla mnie motywacją do uprawiania sportu i zrobię wszystko, żeby ten medal dla Polski zdobyć – deklaruje w wywiadzie dla TVP Sport Michał Kubiak. Kapitan reprezentacji Polski uważa, że to musi być wspólny cel całej drużyny.

To właśnie zespołowość i wzajemne wsparcie, które panują w naszej reprezentacji są dla Kubiaka dużą motywacją do zrealizowania wspólnego marzenia całej grupy. Później kapitan mistrzów świata zamierza powiedzieć „pas”.Nie oznacza to jednak, że nasz reprezentant definitywnie deklaruje zakończenie kariery. Na pewno myśli o przerwie po igrzyskach olimpijskich, a dalsze jego losy będą zależały od jego formy.

Michał Kubiak zapytany o to, czy Polska zostanie mistrzem olimpijskim w siatkówce odpowiedział krótko i pewnie. – Tak. To się stanie w tym roku, jeżeli ominą nas kontuzje, a trener zrealizuje program, który nas doprowadzi do szczytu formy. Wygląda na to, że nasz kapitan jest mocno zdeterminowany, żeby ten cel osiągnąć. Zupełnie nie przejmuje się domniemaną klątwą, która ciąży nad polską reprezentacją w olimpijskich ćwierćfinałach, które w ostatnim czasie okazywały się murem nie do przejścia. – Przyszedł czas, w którym jesteśmy dojrzałą drużyną. Przegraliśmy już wystarczająco dużo, wygraliśmy również wystarczająco dużo, żeby znać swoją wartość. Myślę, że teraz możemy poprowadzić ten turniej tak, jak uważamy że będzie odpowiednio, a najlepiej będzie wygrać trzy mecze po fazie grupowej – zakończył Michał Kubiak.

źródło: opr. własne, sport.tvp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-02-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved