Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Michał Kubiak: Te mecze to też szacunek i wdzięczność dla kibiców

Michał Kubiak: Te mecze to też szacunek i wdzięczność dla kibiców

fot. Klaudia Piwowarczyk

Reprezentacja Polski, podobnie jak w poprzednich meczach fazy grupowej nie pozostawiła rywalowi z Ukrainy żadnych złudzeń. Ważne, że mimo braku oporu ze strony rywala biało-czerwoni zachowują koncentrację i wygrywają bardzo szybko. Mogą też liczyć na wsparcie kibiców. – Można wyjść i zagrać słabiej, ale jak się ma takich kibiców, to oni dodatkowo pobudzają i te mecze, poziom jaki prezentujemy jest też  dla nich szacunek i wdzięczność za to, że są i że nam pomagają – powiedział Michał Kubiak.

Biało-czerwoni pokazują, że nie kalkulują, na kogo woleliby trafić w dalszej fazie turnieju. – Czujemy się mocni i tak naprawdę dla nas nie ma znaczenia z kim będziemy grać w 1/8 finału, w ćwierćfinale i potem dalej. Jak już się awansuje do czwórki, to tam wszystkie drużyny są bardzo silne i nie ma znaczenia z kim się gra. Trzeba wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności, żeby się dostać do finału i taki mamy plan  – podkreślił Michał Kubiak. – Były czasy, że musieliśmy kombinować, żeby kogoś uniknąć. One już minęły i sami musimy do tego podchodzić tak, że jeżeli chcemy osiągać duże rzeczy, to nie możemy tak robić. Grajmy, wygrywajmy, to buduje morale zespołu i pokazuje, że tworzy się coś wielkiego – dodał kapitan mistrzów świata.Na każdym kroku podczas tych mistrzostw biało-czerwoni mogą liczyć na wsparcie kibiców. – Mnie i każdego z chłopaków takie rzeczy dodatkowo motywują. Ten mecz z Ukrainą nie był porywającym widowiskiem. Można wyjść i zagrać słabiej, ale jak się ma takich kibiców, to oni dodatkowo pobudzają i te mecze, poziom jaki prezentujemy jest też  dla nich szacunek i wdzięczność za to, że są i że nam pomagają – powiedział Kubiak.

Faza grupowa dobiegła już końca. Od tego momentu każda porażka eliminuje z walki o mistrzostwo. – Teraz będziemy się musieli skupić dużo bardziej, bo każde potknięcie może się skończyć tragicznie. Jeżeli chodzi o grupę, to wyglądało to tak, jak sobie zaplanowaliśmy. Rozkręcaliśmy się z każdym meczem, pod koniec wyglądało to już bardzo dobrze – podkreślił Jakub Kochanowski oceniając przy okazji pierwszą część turnieju. – Trzeba przyznać też, że Ukraina nie postawiła nam wysokiej poprzeczki. Chwała nam za to, że nie straciliśmy koncentracji i nie uciekł nam wynik – dodał środkowy.

*Rozmawiał Marcin Lepa (Polsat Sport)

Polscy siatkarze w ME

zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

źródło: inf. własna, polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-09-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved