Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Michał Kubiak: Każdy z nas ma w głowie olimpijską kwalifikację

Michał Kubiak: Każdy z nas ma w głowie olimpijską kwalifikację

fot. LUMIKA Anna Klepaczko

– Takiego wyboru na każdej pozycji w historii chyba jeszcze nie było. Trener ma naprawdę duży komfort i duże pole manewru – powiedział o rywalizacji w kadrze Michał Kubiak, jeden z jej filarów.

Czołowi polscy siatkarze na dłuższy odpoczynek nie mają co liczyć. Tuż po zakończeniu rozgrywek ligowych przyszedł czas bowiem na zmagania reprezentacyjne. Biało-czerwoni już szlifują formę przed towarzyskimi meczami oraz przed Ligą Narodów. – Wszyscy mieliśmy długi sezon ligowy. Takie życie wybraliśmy i musimy się z tym pogodzić. Są plany, aby wprowadzić zmiany, ale nie od nas do końca wszystko zależy. Chcielibyśmy grać mniej, ale na wyższym poziomie. Czas pokaże jak będzie – powiedział Michał Kubiak, który jest gotowy do gry w reprezentacji. – Sezon ligowy przetrwałem bez kontuzji. Oczywiście, mniejsze urazy były, ale poważniejsze mnie omijały. Jestem zdrowy. Głodny gry może trochę mniej, natomiast cieszę się, że jestem na zgrupowaniu oraz, że mój poziom sportowy pozwala mi na to, aby dalej reprezentować nasz kraj – dodał mistrz świata.W sezonie ligowym z dobrej strony pokazało się kilku nowych zawodników, niebawem do biało-czerwonych ma dołączyć także Wilfredo Leon. Zanosi się więc na to, że Vital Heynen będzie miał spory ból głowy, żeby wyselekcjonować ostateczną kadrę na najważniejsze turnieje w najbliższych miesiącach. – Jest kilku nowych chłopaków, których trener zauważył. Grali na wysokim poziomie, więc wywalczyli sobie miejsce w reprezentacji. Muszą teraz wykorzystać szansę, którą otrzymali. Takiego wyboru na każdej pozycji w historii chyba jeszcze nie było. Trener ma naprawdę duży komfort i duże pole manewru – zaznaczył Kubiak.

Przed podopiecznymi Vitala Heynena Liga Narodów, która po raz kolejny ma być poligonem doświadczalnym i szansą na zaprezentowanie się na międzynarodowej arenie dla zawodników z drugiego szeregu. – Liga Narodów stała się takim turniejem, w trakcie którego testowani są młodzi zawodnicy. Ale nie można się temu dziwić, bo meczów do grania jest po prostu za dużo. Jedną szóstką czy nawet dwunastką nie udałoby się zagrać w nich wszystkich – ocenił jeden z filarów reprezentacji Polski, przed którą w najbliższych miesiącach sporo grania. Będzie walczyła bowiem nie tylko w Lidze Narodów, ale także w kwalifikacjach olimpijskich, mistrzostwach Europy oraz Pucharze Świata. – Do mistrzostw Europy są jeszcze trzy miesiące. Skupiamy się na turnieju w Gdańsku, bo on będzie dla nas najważniejszy. Każdy z nas ma w głowie olimpijską kwalifikację. W końcu chcielibyśmy pojechać na igrzyska, a w nich odegrać znaczącą rolę. Wrócić do Polski z medalem – zakończył Michał Kubiak.

źródło: inf. własna, polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2019-05-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved