Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Michał Kubiak: Jestem zadowolony ze swojego klubu

Michał Kubiak: Jestem zadowolony ze swojego klubu

fot. panasonic.co.jp

Michał Kubiak już od dwóch sezonów występuje w barwach japońskiego Panasonic Panthers. Jak sam przyznaje, nie jest łatwo pogodzić się z nieobecnością w europejskich rozgrywkach. – Nawet oglądając Ligę Mistrzów w Japonii, gdzieś to kłuje, że nie mam obecnie możliwości tam zagrać i to nie z poziomu sportowego, a z racji tego, że jestem w innym klubie – przyznaje.

Michał, liczysz lata, w których sezony reprezentacyjne rozpoczynaliście tutaj w spalskich lasach?Michał Kubiak:Nie liczę sezonów. Spała jest miejscem, do którego zawsze z chęcią przyjeżdżam. Wiadomo, że jak spędza się tu już siódmy tydzień, to nie jest już tak fajnie, ale ten początek zawsze jest przyjemny.

Często mówimy o poziomie ligi. Trafiłeś do Japonii – siatkarskiego raju z wysokim kontraktem i luksusowym stylem życia, a obcokrajowcy są traktowani jak gwiazdy. Wróciłeś stamtąd po drugim sezonie. Czy czujesz, że wróciłeś jako lepszy zawodnik?

– Dużo ludzi mnie zna. Wiedzą, jak potrafię grać i to jest dla mnie najważniejsze, że będąc za granicą z ważnym kontraktem, dostawałem propozycję od bardzo silnych klubów. Wiązał mnie kontrakt, więc musiałem pozostać.

Jesteśmy chwilę po finale Ligi Mistrzów. Ty zawsze charakteryzowałeś się jako walczak i zawodnik, który pozostawiał całe swoje zdrowie na boisku. Sportowe ego jest na pewno bardzo duże u ciebie. Oglądając finał tych rozgrywek, miałeś wrażenie, że powinieneś tam być? Pojawiła się jakaś łezka w oku?

– Na pewno. Nawet oglądając Ligę Mistrzów w Japonii, gdzieś to kłuje, że nie mam obecnie możliwości tam zagrać i to nie z poziomu sportowego, a z racji tego, że jestem w innym klubie. Jestem zadowolony ze swojego kontraktu w Japonii oraz ze swojego klubu i na razie nie zamierzam niczego zmieniać, aczkolwiek nigdy nie mówię nigdy i jak pojawi się jakaś konkretna oferta, to zobaczymy.

Cała rozmowa Łukasza Kadziewicza z Michałem Kubiakiem w serwisie polsatsport.pl

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-05-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved