Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Michał Kubiak: Jest lepiej, niż przypuszczano

Michał Kubiak: Jest lepiej, niż przypuszczano

fot. archiwum

Kapitan reprezentacji Polski, Michał Kubiak, walczy z czasem, by zagrać z biało-czerwonymi w Berlinie w kwalifikacjach olimpijskich. – Jeżeli tylko będę w stanie i zdrowie mi pozwoli, dam z siebie wszystko co najlepsze – zapowiedział w wywiadzie dla TVP Sport as mistrzów świata.

Michał Kubiak na zgrupowanie drużyny narodowej przyleciał z Turcji z kontuzją kolana, której doznał w meczu Ligi Mistrzów. Lekarze walczą, by kluczowy siatkarz biało-czerwonych mógł pomóc kadrze w walce o wyjazd do Rio de Janeiro. – Jest lepiej, niż przypuszczano, ale do piątku muszę się wstrzymać ze wszystkimi wyskokami i działaniami dynamicznymi na boisku. W piątek zrobimy badanie i jeżeli będzie poprawa, to zacznę skakać – przyznał Michał Kubiak.Ja bym bardzo chciał pojawić się w Berlinie, ale trener musi patrzyć na to, kto jest zdrowy i kto będzie grał. Tam trzeba będzie grać i ten turniej trzeba będzie wygrać. To będzie bardzo ważne dla nas i dla całej naszej siatkówki. Ja zrobię wszystko, żeby tam pojechać i pomóc drużynie. Jeżeli tylko będę w stanie i zdrowie mi pozwoli, dam z siebie wszystko co najlepsze – dodał kapitan mistrzów świata.

W Berlinie Polacy będą mieli drugą okazję, by zapewnić sobie olimpijski paszport. Po występie w Pucharze Świata nasz zespół musi wygrać turniej w Berlinie. Jeśli zajmie drugie lub trzecie miejsce, wówczas trzecia okazja wywalczenia kwalifikacji nadarzy się w maju w Japonii. – Dla każdego zawodnika w tej drużynie marzeniem jest wyjazd na igrzyska olimpijskie, to jest nasz główny cel. Kiedy to osiągniemy? Nie ma to najmniejszego znaczenia. Przypomnę tylko, że aby pojechać do Japonii, trzeba będzie w Berlinie znaleźć się w trójce. A to nie jest zadanie nie do wykonania – nie kryje wiary w zespół Kubiak.

Atmosfera dopisuje, siatkarze pracują i czekają na okazję do kolejnych zwycięstw. – Jesteśmy zmotywowani, atmosfera jest bardzo dobra. Do gry w Berlinie podchodzimy ze spokojem, znamy swoją wartość i nie lekceważymy przeciwników. Aby wygrać, trzeba będzie pokazać kawał dobrej siatkówki. Potrafimy taką grać, więc myślę, że będzie dobrze – zakończył Michał Kubiak.

Jaki wynik osiągną nasze drużyny w kwalifikacjach olimpijskich?

  • awans siatkarzy jest pewny, siatkarki nie dadzą rady (39%, 631 głosów)
  • żadna z naszych drużyn nie uzyska kwalifikacji (38%, 608 głosów)
  • awansują i siatkarze i siatkarki (15%, 248 głosów)
  • nie orientuję się w tym systemie, o co grają? (4%, 70 głosów)
  • siatkarki spokojnie awansują, siatkarze nie (3%, 46 głosów)

głosujących: 1 603

Loading ... Loading ...

źródło: eurosport.onet.pl, TVP Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-12-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved