Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Michał Kubiak: Jak na razie, to nasz najlepszy mecz

Michał Kubiak: Jak na razie, to nasz najlepszy mecz

fot. Klaudia Piwowarczyk

Po dniu przerwy w interkontynentalnym turnieju kwalifikacyjnym w Tokio reprezentacja Polski rywalizowała z gospodarzami. Tym razem biało-czerwoni mecz zakończyli w trzech setach, choć to wcale nie oznacza, że pojedynek był jednostronny. Japończycy walczyli, jednak podopieczni Stephane’a Antigi zachowali więcej koncentracji w decydujących momentach. – Jestem zadowolony z tego, jak się zaprezentowaliśmy – nie ukrywał francuski szkoleniowiec polskiej drużyny.

Przed wylotem do Tokio polscy siatkarze podkreślali, że Japończycy przed własną publicznością mogą być groźnym rywalem. Jak na razie gospodarze nie zachwycili, ale w starciu z biało-czerwonymi przez dwa sety walczyli niemalże punkt za punkt, pokazując się niejednokrotnie z bardzo dobrej strony. Tym razem jednak obyło się bez tie-breaka. – Jestem bardzo szczęśliwy z powodu wyniku tego meczu i tego, jak się zaprezentowaliśmy. Tym razem na boisku spędziliśmy o wiele mniej czasu niż ostatnio, bo zagraliśmy tylko trzy sety – zauważył trener Polaków Stephane Antiga.Bardzo dobre zawody w ekipie gospodarzy rozegrał zwłaszcza Yuki Ishikawa, zdobywca 17 „oczek”. Drugi najlepiej punktujący zapisał na swoim koncie osiem punktów, a był nim Masahiro Yanagida. – Wśród Japończyków na wyróżnienie zasłużyli zwłaszcza Ishikawa i Yanagida – ocenił Francuz. Jego zdaniem jednym z elementów, który zdecydował o końcowym triumfie Polaków, była zagrywka. Wprawdzie punktów w tym elemencie więcej zdobyli rywale, ale mistrzowie świata z jej pomocą utrudnili rywalom grę. – Nasza zagrywka była bardzo dobra. Moim zdaniem nie zagraliśmy jeszcze naszej najlepszej siatkówki, ale byliśmy skoncentrowani i dzięki temu wygraliśmy – skomentował opiekun naszych reprezentantów.

Mecz przeciwko Japonii „w szóstce” rozpoczął Mateusz Mika, który rozegrał dwa sety i zdobył 5 punktów. W meczu z ekipą francuską trener Antiga dał mu odpocząć. – Fajnie, że zrobiliśmy kolejny krok w stronę igrzysk w Rio de Janeiro. Wygrana przeciwko Japonii wcale nie przyszła łatwo – przyznał przyjmujący. Z kolei kapitan biało-czerwonych skomentował bardzo krótko. – To był jak do tej pory nasz najlepszy mecz na tym turnieju. Cieszymy się, że wygraliśmy z Japonią, która jest groźnym rywalem – dodał Michał Kubiak.

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved