Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Michał Kubiak: Dla mnie ten sezon reprezentacyjny jest już stracony

Michał Kubiak: Dla mnie ten sezon reprezentacyjny jest już stracony

fot. Patryk Głowacki

– Dla mnie ten sezon reprezentacyjny jest już stracony. Nie sądzę żeby odbyły się jakiekolwiek rozgrywki, jak Liga Narodów. Nie wyobrażam sobie, by zespoły przyjechały do kraju, odbyły dwa tygodnie kwarantanny, potem grały dwa lub trzy tygodnie i po powrocie do kraju znowu odbywały kwarantannę – przyznał Michał Kubiak. Reprezentacja Polski mimo wszystko planuje jednak się spotkać w Spale, chociaż czekają ich duże obostrzenia.   – Jeżeli wszyscy przejdą test na koronawirusa i będzie on negatywny, to nie widzę wskazań, by trzymać się wytycznych, czyli mieszkania pojedynczo czy trenowania we trzech  – dodał kapitan reprezentacji.

 Michał Kubiak wypowiedział się na temat sezonu reprezentacyjnego w 2020 roku i zgrupowania reprezentacji Polski. – Nie ma sensu zastanawiać się, jak to zrobić pod kątem zdrowotnym, bo nie mamy wiedzy i nie jesteśmy kompetentni. Myślmy o aspekcie sportowym, a on jest taki, że ludzie nie trenują już od dwóch miesięcy. Jeżeli mamy się zebrać 1 czerwca, to to będą już trzy miesiące bez zajęć. Ma to być poprzedzone 14-dniową kwarantanną. Nie wiemy, na jakich zasadach to będzie przeprowadzone – powiedział kapitan biało-czerwonych. Obecnie sportowcy przed udaniem się do Spały muszą przejść kwarantannę i test na koronawirusa. Podczas pobytu w ośrodku będą nałożone na nich także spore ograniczenia, jak mieszkanie pojedynczo w pokojach, wychodzenie z nich tylko na trening czy treningi w małych grupkach. – Jeżeli wszyscy przejdą test na koronawirusa i będzie on negatywny, to nie widzę wskazań, by trzymać się wytycznych, czyli mieszkania pojedynczo czy trenowania we trzech – podkreślił  Michał Kubiak. – Nie wiem, czy któryś z nas wytrzyma dwa czy trzy tygodnie w systemie trening, jedzenie pokój jednoosobowy. O dłuższym okresie nie ma nawet co mówić – dodał.

Michał Kubiak stwierdził też, że nie wierzy, aby odbyły się w tym roku jakiekolwiek imprezy reprezentacyjne. – Dla mnie ten sezon reprezentacyjny jest już stracony. Nie sądzę żeby odbyły się jakiekolwiek rozgrywki, jak Liga Narodów. Nie wyobrażam sobie, by zespoły przyjechały do kraju, odbyły dwa tygodnie kwarantanny, potem grały dwa lub trzy tygodnie i po powrocie do kraju znowu odbywały kwarantannę. To są dwa miesiące spędzone poza domem. W imię czego? Żeby FIVB zarobiła trochę pieniędzy? – zaznaczył.

Za Michałem Kubiakiem długa podróż z Japonii do Polski, a obecnie on i jego rodzina przechodzą kwarantannę. – Aby wydostać się z Japonii trzeba złapać jedyny lot w tygodniu do Amsterdamu. Nam się to udało. Poczekaliśmy tam cztery godziny, polecieliśmy do Berlina, a stamtąd odebrał nas znajomy – opowiada.

Doświadczony przyjmujący podkreślił też, że obecna sytuacja na pewno nie wpłynie na przygotowania do igrzysk olimpijskich. – Mamy do nich piętnaście miesięcy. Przez tyle czasu da się zbudować formę, stracić ją i jeszcze raz zbudować, więc z tym nie ma najmniejszego problemu – powiedział. Dodał także, że ta przerwa wbrew pozorom ma swoje plusy. – To wszystkim wyjdzie na dobre, bo w ostatnich kilku latach było tyle grania, że każdy z nas prosił o odrobinę wolnego na zregenerowanie ciała i przede wszystkim umysłu. Jesteśmy zamknięci w domach, więc ten odpoczynek jest jaki jest, ale dzięki temu możemy zatęsknić za siatkówką i naładować baterie, a potem z nową energią wejść w kolejny sezon – zakończył.

 

źródło: inf. własna, polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved