Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Michał Kubiak: Chcemy kontynuować zwycięski marsz

Michał Kubiak: Chcemy kontynuować zwycięski marsz

fot. Klaudia Piwowarczyk

Reprezentacja Polski z kompletem zwycięstw awansowała do kolejnej fazy mistrzostw świata. W drugiej fazie biało-czerwonym przyjdzie zmierzyć się z Argentyną, Francją i Serbią. – Uważam, że cała drużyna zasłużyła do tej pory na pochwałę, ale nie osiadamy na laurach. Chcemy kontynuować ten zwycięski marsz jeszcze na pewno przez trzy dni, a potem zobaczymy, co będzie dalej – powiedział Michał Kubiak, kapitan reprezentacji Polski.

W rozgrywkach grupy D Polacy nie mieli sobie równych. Polacy przegrali zaledwie trzy sety, nie tracąc przy tym żadnego punktu, dzięki czemu zajęli pierwsze miejsce w tabeli. – Wszyscy się starają i wszyscy wchodzą na boisko, żeby grać i dać cegiełkę do tego sukcesu. Wyróżnienie jednego byłoby niesprawiedliwością. Uważam, że cała drużyna zasłużyła do tej pory na pochwałę, ale nie osiadamy na laurach. Chcemy kontynuować ten zwycięski marsz jeszcze na pewno przez trzy dni, a potem zobaczymy, co będzie dalej – powiedział Michał Kubiak.Biało-czerwoni dobrze prezentują się na boisku. Nie brakuje jednak doniesień o niedociągnięciach organizatorów, które dotykają reprezentantów Polski. Przyjmujący zwrócił jednak uwagę, że najważniejsze jest to, co dzieje się na boisku. – Dużo jest absurdów. Jakiś największy? Nie ma sensu chyba zajmować się takimi rzeczami, bo nie przyjechaliśmy tutaj, żeby spać w super hotelu, tylko żeby grać w siatkówkę i to nam na razie wychodzi. Mam nadzieję, że będziemy to realizować do końca – stwierdził kapitan reprezentacji.

Polacy dzięki wygraniu grupy nie muszą podróżować, w środę mają czas na regenerację. Reprezentacja Polski w drugiej fazie mistrzostw świata ponownie swoje mecze rozgrywać będzie w Warnie. Podopieczni Vitala Heynena od piątku do niedzieli będą grać kolejno z Argentyną, Francją i Serbią. Wszystkie spotkania biało-czerwonych odbędą się o 19:40 polskiego czasu. – To są dobre zespoły, ale my się ich nie boimy – przyznał Michał Kubiak. – Ja bym nie wymienił żadnego. Sparował nas los tak, jak nas sparował i trzeba wygrać dwa mecze – dodał.

źródło: inf. własna, sport.tvp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-09-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved