Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Michał Kubiak: Celem jest poprawa naszej gry

Michał Kubiak: Celem jest poprawa naszej gry

fot. Aleksandra Twardowska

W drugim dniu XV Memoriału Huberta Jerzego Wagnera siatkarze prowadzeni przez Ferdinando de Giorgiego 3:0 wygrali z reprezentacją Kanady, choć nie brakowało w tym spotkaniu zaciętych końcówek. –  Cieszymy się ze zwycięstwa. Nie jest ono jednak dla nas najważniejsze – podsumował kapitan polskiej kadry, Michał Kubiak.

Chociaż spotkanie pomiędzy Polską i Kanadą zakończyło się w trzech setach, to trwało aż 100 minut. Najbardziej zacięta była premierowa odsłona meczu, wygrana przez biało-czerwonych 36:34. Gra na przewagi zakończyła także trzecią partię. – Cieszymy się ze zwycięstwa. Nie jest ono jednak dla nas najważniejsze. Naszym celem jest poprawianie swojej gry z meczu na mecz. My czujemy, że jesteśmy w lepszej formie fizycznej i psychicznej. Nie zostało dużo czasu, ale liczę, że na mistrzostwa Europy będziemy w 100% gotowi – zapowiedział Michał Kubiak. Większych pretensji do swoich podopiecznych nie miał szkoleniowiec Polaków, Ferdinando de Giorgi. – Jestem zadowolony z wyniku i przebiegu spotkania. To był mecz bardzo męczący, ale musimy to przeanalizować akcja po akcji i punkt po punkcie – podsumował trener polskiej kadry.Memoriał Wagnera: Polacy lepsi od Kanady

Dla zespołu prowadzonego przez Stephane’a Antigę była to już druga porażka w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera. W pierwszym dniu rywalizacji 1:3 uległa ona Rosjanom. – Byliśmy blisko rywali. Dla mnie najważniejsze jest to, że walczyliśmy. Mocno pracujemy i na ten okres przygotowawczy, w którym jesteśmy – graliśmy dobrze. Oczywiście wolę wygrywać, ale czuję satysfakcję – podsumował szkoleniowiec Kanadyjczyków, który jeszcze w ubiegłorocznym Memoriale Huberta Jerzego Wagnera prowadził biało-czerwonych. Kapitan Kanady podkreślał natomiast, że w porównaniu z poprzednim meczem pojedynek z Polakami z kanadyjskiego punktu widzenia stał na lepszym poziomie. – Graliśmy lepiej niż wczoraj. Nasz poziom nie był w tym meczu niski. Mieliśmy problem z przestojami i to właśnie one nam przeszkodziły w odwróceniu partii na swoją korzyść – skomentował rozgrywający ekipy spod znaku klonowego liścia, Tyler Sanders. W ostatnim dniu turnieju Kanadyjczycy zagrają w Francją, natomiast polska kadra zmierzy się z Rosją.

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved